Moja opinia na temat lektury akademia pana kleksa
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!. Zastosuj kolejność:-Wygląd-Ubiór Umiejętności pana Kleksa-Nawyki i przyzwyczajenia-Stosunek uczniów do nauczyciela-Nasze własne zdanie o bohaterze Zastosuj wyrażenia zatępującę "Pan Kleks"-Profesor-Nauczyciel-Dyrektor Akademii-Pan Ambroży-Wychowawca chłopców-Opiekun chłopcówAkademia pana Kleksa - test z lektury.. Udostępnij.. Dwaj nowi uczniowie.. 11 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Bardzo polecam!. Skomentuj.. 17 pytań.. Nie mieli możliwości spotkania profesora, jednak otrzymali od niego listy ze wskazówkami dotyczącymi pracy w jego szkole.. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A".. Nocna wizyta Filipa.. Do dzisiaj bowiem jest to jedna z najchętniej czytanych powieści dla dzieci, nie tylko z tego powodu, że jest omawiana w szkole jako lektura.To wspaniała, pełna przygód opowieść o Adasiu Niezgódce i niezwykłej Akademii.. Do niezwykłej szkoły - Akademii pana Kleksa - mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej, trafia Adaś Niezgódka, chłopiec którego prześladuje pech.W szkole jednak okazuje się niezwykle zdolny i w krótkim czasie zostaje ulubieńcem profesora - uczestniczy w przygotowaniu potraw z kolorowych szkiełek, przygląda się leczeniu chorych sprzętów, udaje mu się .Chcę wyrazić swoją opinię o książce Jana Brzechwy Akademia pan Kleksa jako o lekturze szkolnej..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt.. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów.. Gdy pan Kleks przykładał ją do jakiegokolwiek przedmiotu i naciskał jej denko, przedmiot ów zaczynał natychmiast rosnąć i powiększać się.Test ze znajomości lektury „Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa Przy każdym z pytań zaznacz tylko jedną prawidłową odpowiedź.. Akademia Pana Kleksa- genialna, pomysłowa książka, dobrze napisana, prostym zrozumiałym językiem, posiadam ją w swojej domowej biblioteczce i w dzieciństwie, czytałam ją wielokrotnie, śmieszna, zawierająca różne wyrażenia wywołujące śmiech, przede wszystkim na ustach najmłodszych, łatwa w zrozumieniu, polecam.Moja Klasa (74643) Nick lub Pseudonim (80217) Problemy (872910) Rozwój Osobisty (227) Sny (45601) .. Wyraź swoją opinie na temat pana Kleksa.. Charakterystyka wewnętrzna Początkowo jest bardzo niezdarny i sprawia rodzicom wiele kłopotów.. Wielka uroczystość w Akademii pana Kleksa.. Chciałabym też przeżywać przygody głównego bohatera - Adasia Niezgódki i tak jak on cieszyć się każdym dniem spędzonym w Akademii Pana Kleksa.Konspekt lekcji języka polskiego dla klasy IV Temat: Opuszczamy Akademię Pana Kleksa - podsumowanie pracy z lekturą.. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Książka Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa" została napisana w 1946 r. W latach późniejszych (1961 r. i 1965 r.) ukazały się dwie kolejne części o przygodach Pana Kleksa..

Warto przypomnieć sobie treść lektury, gdyż pamięć bywa ulotna.

Dlatego właśnie życie w bajkowej Akademii Pana Kleksa jest bajkową i pzygodą.. Sprawdź się na tym sprawdzianie .. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Pierwsze zmiany w Akademii.. Książka opowiada o losach małeg15.. Ile lat ma Adam Niezgódka?. Odblokuj dostęp do 7621 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. anuluj.. Czas trwania: 45 min.. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa.. doggyster 3 lata temu.. Jest to historia dwunastoletniego, niesfornego, rudego Adasia Niezgódki, który zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami - wszyscy o imionach zaczynających się na literę A.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPodstawowe informacje o bohaterze Adam Niezgódka ma dwanaście lat i od pół roku jest w Akademii pana Ambrożego Kleksa.. Wspaniały nauczyciel - Pan Kleks - nie uczy nudnej matematyki, lecz .Magiczne przedmioty w Akademii ostatnidzwonek.pl, Powiększająca pompka - z wyglądu przypominała zwykłą oliwiarkę, używaną do oliwienia maszyny do szycia.. Ta oraz inne bajki - streszczenie Adaś Niezgódka miał dwanaście lat i od sześciu miesięcy był uczniem Akademii pana Kleksa.. Pan Kleks odczytuje sen Adasia o siedmiu szklankach.. Były to „Podróże Pana Kleksa" i „Triumf Pana Kleksa".. Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła..

Niestety, nie będzie to pozytywna opinia.

Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Nigdy nie potrafi na czas odrobić zadania domTest z ''Akademii Pana Kleksa'' Jana Brzechwy.. Następne wideo.. Zachęcała do pogłębiania wiedzy i wykorzystywania jej w życiu codziennym.. Powrót oka pana Kleksa z Księżyca.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Darmowy quiz: "Akademia pana Kleksa" - test znajomości lektury w kategorii LiteraturaAkademia miała bowiem pomysł na przyciągnięcie uwagi uczniów i rozbudzenie w nich ciekawości nowymi rzeczami.. Wszyscy, poza szpakiem o imieniu Mateusz - on jednak nie jest wcale uczniem.Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.. A może miałeś go nawet dzisiaj .. Prowadzi pamiętnik, z którego dowiadujemy się o jego przygodach w Akademii.. Szybki test sprawdzający wiedzę z powieści Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa".. W 1984 r. odbyła się też premiera ekranizacji książki w reżyserii Krzysztofa Gredowskiego .Lektura 4 - Akademia Pana Kleksa - test.. Osuszenie stawu przez pana Kleksa.. Prawda o Alojzym.. Szybka powtórka z powieści Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa".Charakterystyka Pana Kleksa..

Kiedy mieszkał w domu nic mu się nie udawało.Napisz wypracowanie na temat pana Kleksa.

Dziękuje za taki fajny quiz 😀 .. Który bohater Harry'ego Pottera zaprosi Cię na bal z okazji .Uczniowie klasy 4b na czas omawiania lektury stali się uczniami Akademii pana Kleksa.. I niech będzie ona apelem o skreślenie Akademii z listy lektur.. Cele szczegółowe: - utrwalenie znajomości lektury (świata przedstawionego, bohaterów, wydarzeń), - kształcenie .Akademia pana Kleksa - książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę i wydana w 1946 roku.. Kłótnia pana Kleksa z Filipem.. Pamiętaj nie używaj ołówka ze ściągą bo nauczyciel zna ten trick i dostaniesz pałę .. Fajny quiz 25 min temu przeczytałam ,,Akademia pana kleksa" i sprawdzam się 8-10 mam dobry wynik.. O dziwo, wszyscy uczniowie jego szkoły mają imiona na literę A.. "Akademia Pana Kleksa" jest jedną z jego książek - pełną humoru i tajemnic.. Charakterystyka zewnętrzna Rudowłosy chłopiec.. Jak dobrze znasz „Akademie Pana Kleksa" .Streszczenie krótkie.. Serwis zamknięty.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Zajęcia w Akademii zostały rozplanowane na sześć godzin dydaktycznych w blokach dwugodzinnych.Pamiętasz sprawdzian z tej lektury ?. Zobacz, ile pamiętasz z dzieciństwa o Akademii Pana Kleksa, rozwiąż nasz quiz!„Akademia pana Kleksa" - streszczenie szczegółowe, 1.. Rozwiąż test!Lektura Akademia pana kleksa to ciepła i pełna humoru lektura do 3/4 klasy.. Opowieść o .Jan Brzechwa, "Akademia pana Kleksa" - w tej książce nie brakuje wysublimowanych szczegółów.. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza - uczonego szpaka .Ciężko uwierzyć w to, że pierwsze wydanie Akademii Pana Kleksa datuje się na rok 1946!. Opowiada o młodym chłopcu, Adasiu Niezgódce, który trafia do Akademii, prowadzonej przez Ambrożego Kleksa.. Gdzie znajdowała się Akademia pana Kleksa?. Jest on jedynym, ale.Akademia Pana Kleksa - jedna z najbardziej znanych polskich książek i filmów dla dzieci.. Mam nadzieję, że pomogłam.. Czy odpowiesz na każde z trudnych pytań?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt