Substancje uzależniające chemia notatka
Po ich zażyciu zmienia się nastrój i zachowanie człowieka.. Jest cieczą lotną, bezbarwną, o charakterystycznym zapachu.. (5) leki-podsumowanie-dzialu .. Substancje lecznicze niszczą drobnoustroje chorobotwórcze (bakterie, grzyby, wirusy, pasożyty zwierzęce).Leki - mieszaniny substancji leczniczej i substancji pomocniczych (nadających smak .Chemia - 54 notatki, strona 1/6 .. Następna; Substancje Lecznicze, Toksyczne i Uzależniające.. jest to silna potrzeba ciągłego zażywania danej substancji.. Korzyści zdrowotne rzucenia palenia papierosów: w ciągu 20 min Do normy wracają: ciśnienie tętnicze krwi, czynność serca oraz obniża się tętno.Podział substancji leczniczych ze względu na efekt działania: Eliminujące objawy choroby np. - przeciwbólowe - przeciwgorączkowe -neutralizujące nadmiar kwasów w żołądku - nasenne Eliminujące przyczyny choroby np. - przeciwbakteryjne - przeciwwirusowe - uzupełniające niedobory140.. Włókna naturalne, sztuczne i syntetyczne.. Rozwiąż krótki test podsumowujący dział „Leki" i odeślij na maila.. Uzależnienie psychiczne - to silna potrzeba ciągłego zażywania danej substancji.Substancje nazywane dopalaczami zawieraj ą substancj ę psychoaktywn ą, podobn ą w działaniu do amfetaminy o nazwie BZP (benzylopiperazyna).. Uzależnienia chemiczne (alkohol, nikotyna, substancje psychoaktywne) w opiniach i doświadczeniach młodzieży gimnazjalnej powiatu chełmińskiego Chemical addictions (alcohol, nicotine, psychoactive substances) in the opinions and ..

Substancje uzależniające.

Substancje lecznicze niszczą drobnoustroje .Notatki z lekcji 81 V.. Podsumowanie i powtórzenie .Chemia Nowej Ery 1 gimnazjum test substancje i ich przemiany do str 40 2014-01-20 14:41:15 Sprawdzian Chemia Nowej Ery I 2013-12-29 13:45:22 Chemia Nowej Ery 1 sprawdzian Poznajemy różne substancje Macie Podajcie !. W nowym podręczniku proszę odnaleźć temat w spisie treści.2.. Definicja i wzór ogólny soli.Chemia.. Dawka lecznicza i dawka toksyczna.. Polecenie 1: Proszę dopisać datę i numer lekcji w zeszycie (kontynuujemy poprzedni temat).W starym podręczniku str. 151-157.. Proszki - sposób sproszkowania: grubo sproszkowane .Rodzaje substancji leczniczych - klasyfikacja substancji leczniczych, leki neutralizujące nadkwasotę, leki na dolegliwości żołądkowe leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe Substancje lecznicze i leki Substancje lecznicze - pierwiastki lub związki chemiczne modyfikujące czynności organizmu w celu zapobieżenia chorobie lub jej wyleczenia.. Zapoznaj się z tematem w podręczniku „Substancje uzależniające" oraz .. zrobić odręcznie notatkę w zeszycie i przesłać zdjęcie, jeżeli to nie będzie możliwe może być inny dokument tekstowy.Temat: Substancje uzależniające.. test > Substancje silnie działające na organizm człowieka.. Wskaż model opisanego związku chemicznego..

Temat: Substancje uzależniające - c.d.

za pomocą zmysłów - np: barwy, smaku, zapachu, stan skupienia za pomocą doświadczeń chemicznych - rozpuszczalność w wodzie lub innych rozpuszczalnikach, reakcja z kwasem lub zasadą, przewodzenie prądu elektrycznego na podstawie danych (w tablicach, słowniku, encyklopedii) - gęstość, temperatura topnienia .. O oto kilka ciekawostek , które powinny Was zainteresować.. Notatka do zeszytu: 1,2,3,4,5Substancje lecznicze - pierwiastki lub związki chemiczne modyfikujące czynności organizmu w celu zapobieżenia chorobie lub jej wyleczenia.. Związek chemiczny z szeregu homologicznego alkoholi.. Sprawdź w Sciaga.pl.. Praca ocena: 4 .. Od teraz w bardzo prosty i niezawodny sposób możesz umieścić swoją notatkę z wykładu, wysłać link znajomemu i dzięki temu pomóc mu w przygotowaniu .Chemia Nowej Ery Rozdział III / Substancje o znaczeniu biologicznym.. Nikotyna.. Podział ten jest nieostry, jak to słusznie zauważył Theophrastus Bombastus von Hohenheim, zwany Paracelsusem, mówiąc: „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka decyduje, że jakaś substancja nie jest trucizną".Rodzaje substancji leczniczych.. Klasa IP (26.05) Temat: Charakterystyka soli.. Pod jego wpływem ścina się białko jaja.. Początkowo organizm reaguje na niewielkie dawki, ale szybko się do nich przyzwyczaja.CHEMIA - klasa I po G Liczba godzin chemii: 1h na czas zdalnego nauczania Forma pracy z uczniem: zdalna (skrzynka pocztowa), indywidualna Sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów: ocena za wykonanie karty pracy ucznia, wykorzystanie zdobytej wiedzy do rozwiązywania zadań..

Temat 1: Substancje uzależniające.Temat: Substancje uzależniające.

Termin „uzależnienie" jest stosowany m.in. w odniesieniu do takich zaburzeń psychicznych, jak uzależnienie od narkotyków (), leków (), alkoholu (alkoholizmu) czy .Fenole- substancje, które wnikając do układu oddechowego wraz z dymem tytoniowym niszczy rzęski komórek nabłonka, który wyściela oskrzela chroniąc je przed zanieczyszczeniami.. X D.CHEMIA - klasa 1LO Zajęcia zdalne: 06.05.2020r.. 20, 2020Chemia; Substancje Lecznicze, Toksyczne i Uzależniające; Substancje Lecznicze, Toksyczne i Uzależniające notatki.. Zapoznaj się z udostępnionym dokumentem i zrób notatkę w zeszycie.. Fenol niszcząc nabłonek zwiększa ryzyko dostania się do układu oddechowego chorobotwórczych mikroorganizmów i drobin ciał stałych.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 🎓 Substancjom uzależniającym o podanych - Zadanie 6: To jest chemia 1.Szukasz prac z Referaty z przedmiotu Chemia?. Na podstawie filmów , prezentacji i podręcznika wpisz do zeszytu negatywne skutki działania substancji uzależniających i dopalaczy na organizm..

Temat: Substancje uzależniające (temat i notatkę zapisujemy do zeszytu) Alkohol.

NOTATKA - przepisz do zeszytu: 1.. Przeczytaj temat w podręczniku str. 151 - 157.. Sprawdzenie wiadomości.. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.Samo słowo „chemia" budzi w ludziach niechęć, ponieważ kojarzy się tylko ze skomplikowanymi wzorami, zawiłymi równaniami reakcji, z pozoru zupełnie niepotrzebnymi definicjami, a jest inaczej.. Narkotyki.. Praca.. Stosuje się go do produkcji jodyny, octu oraz denaturatu.. 28 Mar 2018 Producenci żywności prześcigają się w reklamowaniu swoich wyrobów jako Fermentacja to enzymatyczny proces przemian związków organicznych bakterie i inne mikroorganizmy, jakie znajdują się w mące lub śrucie, 7 Cze 2020 Fermentacja i inne przemiany żywności.. Uzależnienie .. SUBSTANCJE UZALEŻNIAJĄCE Zadanie 1.. Spo życie tej substancji powoduje eufori ę, wprowadza w stan pobudzenia, zwi ększa mo żliwo ść koncentracji oraz powoduje ogólne poczucie przyjemno ści i wpływa na podniesienie nastroju.. Rola chemii w naszym życiu jest nie do przecenienia.. Proszę przeczytać lekcję z podręcznika strona 151-158 i zrobić notatkę do zeszytu.. Wszystko co nas otacza jest „z czegoś zrobione", a to są właśnie substancje .Dopalacze to substancje nie będące narkotykami, zawierają jednak substancje które wywołują w organizmie efekt narkotyczny 5.. Podsumowanie i powtórzenie wiadomości.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. 2018-12-27 15:32:39 MAGdynia Chemia 0 komentarzy więcej .. Proszki to postać leku złożona z równomiernie rozdrobnionych (sproszkowanych 0,5 mm) substancji stałych.. Każda substancja może być albo trucizną, albo lekarstwem.. Mogą powodować uczucie niepokoju, bóle głowy, dezorientację, silne halucynacje i urojenia, a nawet ataki szału.Krzysztof Jurek kl. Ic Kraków 2013 .. Substancje uzależniające.. Rodzaje opakowań.. Tutaj znajdziesz największa bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Uzależnienia, czyli zaburzenia zdrowia, które polega na tym, że człowiek czuje silną potrzebę, a nawet przymus ciągłego zażywania danego środka.Uzależnienie - nabyty stan zaburzenia zdrowia psychicznego i fizycznego, który charakteryzuje się okresowym lub stałym przymusem wykonywania określonej czynności lub zażywania psychoaktywnej substancji chemicznej.. Niemniej, wydaje się, że dla rozwoju zachowańCHEMIA Klasa 1ag -29.04.2020 Klasa 1bg -7.05.2020 Temat: Substancje uzależniające.. Substancje uzależniające najczęściej kojarzone są z narkotykami, jednak środki odurzające to również alkohol, nikotyna, leki, które wydawane są nawet bez recepty.. Nadużywanie alkoholu.. Odzież i opakowania (4 godziny lekcyjne/4 jednostki) Rodzaje tworzyw sztucznych..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt