Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni
Przypomnij sobie, co to jest opowiadanie twórcze.. Przypomnij sobie jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy (podręcznik str.216).. Wyróżniamy kilka rodzajów opowiadania.. Pewnego dnia matka po kolejnej wizycie u dyrektora szkoły zagroziła, że odeśle go na jakiś czas do Polski, do babci.. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.. - materiał s. 216 - 217 - zeszyt ćwiczeń s. 133 - 136 .. Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. (w zeszycie).. Ku jej zdziwieniu zbuntowany nastolatek z łatwością na to przystał.Podobnie jak skrzydła Dedala z Ikara, często samoloty i helikoptery ratowały życie człowieka w sytuacjach .Ikar Dedal Prometeusz Tezeusz Ariadna Persefona Orfeusz Zad.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.5.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE NA PODSTAWIE BAŚNI LUB LEGENDY?. Zadanie na ocenę: Wybierz jeden z poniższych tematów i napisz opowiadnie twórcze: 1)Wyobraź sobie, że wehikuł czasu przeniósł złotą rybkę w XXI wiek do polskiego jeziora.3.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.3.. Język polski, Lekcja 2, 15.05.2020 katalogWażne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę..

Temat lekcji: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.

Proszę wybrać jeden temat.. Przypomnij sobie wszystko, co wiesz na temat bohaterów danej baśni lub legendy (wygląd, cechy charakteru, sposób bycia, relacje z innymi).Temat lekcji: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Temat lekcji: Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - ćwiczenia w redagowaniu.. Królewicz zamrugał zaskoczony.. Wykonujemy ćwiczenia - ćw.. W wypracowaniu wykaż, że do­ brze znasz utwór Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. 86% Dalsze losy Skawińskiego - opowiadanie twórczeTemat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp.. Technicznych aspektów tekstu nie ocenie, bo sam jestem w tym noga, jednak rzuca się w oczy brak akapitów, a czytelnik dostaję masę zwartego tekstu.. Napisz inne zakończenie mitu.. - oznajmił i wskazał dłonią na blade oblicze dziewczyny.Opowiadanie jest wzbogacone o takie elementy jak: - dialog, monolog, - zwroty akcji, - opis miejsca, - opis postaci, - opis przeżyć - retrospekcja (przywoływanie wydarzeń, które wydarzyły się dawniej, wcześniej niżNapisz tutaj lub w zeszycie opowiadanie na podstawie historyjki, uwzględniając poniższe punkty: Opowiadaj z perspektywy .TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu?.

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Otwórz zeszyt ćwiczeń i wykonaj ćw.. W zeszycie przedmiotowym pod lekcją przepisz z podręcznika( str. 216) co to jestNapisz opowiadanie twórcze, w którym bohater wybranej przez Ciebie legendy lub baśni będzie zwiedzać napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu marnotrawnym Opowiadanie o asiuni lub referat82% Opowiadanie twórcze z użyciem 10 frazeologizmów; 79% Zredaguj opowiadanie, którego bohaterem będzie współczesny stoik (opowiadanie twórcze).. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Nie czuł się tam najlepiej.. 3.W zeszycie przedmiotowym pod lekcją przepisz z podręcznika ( str. 216) co to jest opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy ( pod zielonym tytułem), następnie .Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. - Jestem Księciem… - mówił powoli, jak rodzic tłumaczący coś przedszkolakowi - A to jest Królewna.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Ćwiczenia - do wyboru.. Twoja praca po­ winna liczyć co najmniej 200 słów..

Odczytujemy informację Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?

Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Opowiadanie twórcze, to te, która sama/sam piszesz, czyi na dowolny temat.. W zeszycie ćwiczeń uzupełnij zadanie 4 a i 5 str. 134,135.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Opowiadanie to krótki utwór narracyjny pisany prozą o prostej, najczęściej jednowątkowej fabule.. W szkole miał ciągle kłopoty, ponieważ nieustannie wdawał się w bójki z kolegami.. 80% Dalsze losy bohaterów noweli - opowiadanie twórcze.. Zapoznajcie się z tym terminem i informacjami ze str. 216 w podręczniku.Co to jest opowiadanie?. Samouczek Wskazanie tematu opowiadania Był szary, listopadowy .Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. - zachichotał, urzeczony własnym dowcipem.. Zapoznaj się z informacjami z podręcznika - str. 269.. A więc, aby napisać opowiadanie twórcze, musisz je sama/sam wymyślić.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Typy opowiadań Opowiadanie twórcze Wymyślasz historię i ją spisujesz.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni czy legendy?. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Dzisiaj poćwiczymy umiejętność pisania opowiadania twórczego na podstawie baśni lub legendy..

Analizujemy przykładowe opowiadanie twórcze - s.217.

Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Na swoim przykładzie wiem, że emocjonalna reakcja na to, co czytelnik piszę pod tekstem sprawi, że się wypalisz i nikogo nie przyciągniesz do siebie.. 03.04.2020) Cel: Poznacie nowy rodzaj opowiadania twórczego i nauczycie się je pisać.. Przystępujemy do układania opowiadania twórczego - ćwiczenia 2 .Szóstoklasiści zmierzyli się z nową, niezwykle kreatywną formą wypowiedzi pisemnej, która może pojawić się na egzaminie ósmoklasisty, czyli opowiadaniem twórczym na podstawie baśni lub legendy.. Negatywnym bohaterem, którego uczniowie są zobowiązani włączyć do swojego opowiadania, jest zły do szpiku kości KORONAWIRUSOS - przyznacie - nie mogło być inaczej w obecnej sytuacji.Przykładowe opowiadanie twórcze Napisz opowiadanie o tym, jak dzięki spotkaniu z Małym Księciem w Twoim życiu pojawił się przyjaciel.. Temat 1.. ("Katarynka") 85% "Spojrzałam na starą fotografię i .. "- opowiadanie twórcze.. Prościej mówiąc, narrator opowiada o jakimś zdarzeniu.. (Proszę wpisać do zeszytu z datą .. 3, 4 i 5/ str. 135 UWAGA!. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćCzerwona Czapeczka, jako że była grzeczną dziewczynką, zgodziła się natychmiast, ale Zielony Kapturek nie miał zupełnej ochoty na odwiedzenie starej babci.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.1.Przypomnij sobie jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy (podręcznik str.216) .2.W zeszycie ćwiczeń uzupełnij zadanie 4 a i 5str.. UWAGA!. 1 i 8, s. 218- Bo na matkę nie wygląda.. Wolał, jak to chłopiec, pograć z kolegami w piłkę, niż iść długo przez las, niosąc wiklinowy koszyczek .Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - ćwiczenia.. Opowiadanie odtwórcze, to te, które piszę się na postawie np. innego opowiadania, czy filmu.. Moi Drodzy!. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?. Odczytujemy i analizujemy Przydatne słowa - s. 216.. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Ważnym punktem jest przypomnienie sobie treści danej baśni lub legendy wymienionej w temacie wypracowania..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt