Knyps z czubkiem cechy charakteru
księżniczka .. Jakim był człowiekiem.. Księżniczka .. Odpowiedz na pytania: Co mówią lub co ze sobą przynoszą wróżki, które zjawiają się przy narodzinach królewskich dzieci?. Omówiliśmy cechy gatunkowe w baśni.Napisaliśmy plan wydarzeń.Temat: Co jest w życiu najważniejsze-wskazujemy cechy baśni w utworze ,,Knyps z czubkiem".. Których cech nie widać?. Wygląd: Zgodnie z tradycyjnymi wyobrażeniami diabła został przedstawiony w stroju niemieckim: "Istny Niemiec, sztuczka kusa;", na głowie nosi kapelusz (którym zapewne zakrywa rogi); ma także: "nos jak haczyk, kurzą nogę" i "krogulcze paznokcie".Na dzisiejszej lekcji zapoznamy się z baśnią pt. „Knyps z Czubkiem".. Jakim był człowiekiem?. Księżniczka.. IV - Przyimek.. Narysuj Knypsa z Czubkiem w zeszycie.. 35.T: Co jest w życiu najważniejsze?. Zdjęcia pracy proszę przesłać na adres służbowy.Odczytaj baśń „Knyps z Czubkiem".. Czy stało się to za sprawą czarów wróżki?Temat: o w życiu jest najważniejsze?- na podst. baśni "Knyps z zubkiem".. 2.Przeczytaj ,,Przypomnienie"(definicja baśni).A.. Cechy baśni: Baśń jest utworem nasyconym cudownością związaną z wydarzeniami magicznymi.. Knyps spotkał księżniczkę płaczącą w lesie.. Charakterystyka bohaterów.. czy stało się to wyłącznie pod wpływem czarów wróżki?. 38.Proszę narysować portret Knypsa z Czubkiem na podstawie opisu zamieszczonego w utworze..

Knyps z Czubkiem Wygląd bohatera Cechy charakteru 4.

Dlaczego księżniczka poczuła się mądra?. Odszukaj w tekście utworu informacje na temat wyglądu i cech charakteru Knypsa z Czubkiem.. Podczas czytania zwróć uwagę na cechy tytułowego bohatera.. Uzupełnij tabelę.. Zaznacz na kolorowo, co według Ciebie jest najważniejsze: - dobry wyglądPozytywne cechy charakteru.. Odpowiedz na pytania 2, 3 i 4 z podręcznika.. 6.Księżniczka Knyps z Czubkiem wygląd cechy charakteru Co się wydarzyło kiedy Knyps z Czubkiem pokochał księżniczkę, a księżniczka - Knypsa?. Lekcja odbyła się on - lain.Podaje co , było na lekcji dla osób , które nie uczestniczyły w lekcji.. Uzupełnijcie tabelkę z przymiotnikami opisującymi wygląd i cechy charakteru bohaterów (w zeszycie).„Knyps z Czubkiem".. 1.Przeczytaj fragment baśni Knyps z Czubkiem s.248- 249.. Jest to niewielki utwór o treści fantastycznej (bajka magiczna), wywodzący się z bajki ludowej.. Dzięki czarom Knyps powoduje, że Królewna staje się bardzo inteligentną rozważną osóbką Myślę że dobra ocena .2.. Co sprawiło, że Knyps i księżniczka obdarzyli się nawzajem swymi zaletami?. Moim zdaniem jego postępowanie było poprawne, ponieważ pocieszał księżniczkę by nie była smutna.. Przeczytajcie treść utworu (podręcznik, s. 248 - 252)..

1. przypomnij sobie cechy baśni.

Czytamy utwór „Knyps z Czubkiem" podręcznik, s. 248-252.. Opracuje notatkę w formie mapy myśli, podaj informację na temat bohatera (Knypsa) i jego cech (kim był, cechy wyglądu, cechy charakteru).. Napisz, co Twoim zdaniem i dla Ciebie, jest w życiu najważniejsze.. Teraz przeprowadzimy klasową sondę.. Zastanów się, czy to, co zapisałeś na .. Knyps z Czubkiem Starsza księżniczka Zalety: mądry, miły, uprzejmy, dobry.Opis postaci: brzydki i niewydarzony, ze sterczącym czubkiem na glowie, byl niski, mial zeza kuśtykal na jedna nogę Cechy charakteru: mądry, inteligentny, miły i wyrozumiały licze na naj mialam to niedawno ;DCECHY CHARAKTERU.. Poniżej przedstawię Ci kilka popularnych pozytywnych cech charakteru.1.Przeczytaj uważnie tekst pt.,, Knyps z Czubkiem" zamieszczony w podręczniku na str.248- 252.. Dlaczego księżniczka poczuła się mądra?. 4.28.05 Temat : Plan wydarzeń w baśni 'Knyps z Czubkiem.'. Knyps z Czubkiem był brzydkim, a zarazem mądrym chłopcem.. Przeczytajcie treść utworu (podręcznik, s. 248 - 252).. Pewnego dnia spotyka prześliczną Królewnę, która niestety nie należy do bystrych i błyskotliwych.. Co sprawiło, że Knyps i księżniczka obdarzyli się nawzajem swoimi zaletami.. Zapoznaj się z wyjaśnieniami trudniejszego słownictwa..

Jakie cechy charakteru miał Knyps?

Author: m fPrzeczytaj baśń Charlesa Perraulta Knyps z czubkiem podręcznik str. 248-252 i napisz w zeszycie streszczenie tej baśni (minimum 150 słów).. Charles Perrault, ,,Knyps z Czubkiem" cz. IV - ćwiczenia redakcyjne.. Mickiewicz Pani Twardowska, bohater pierwszoplanowy; diabeł, z którym Twardowski podpisał cyrograf na Łysej Górze.. Moja mama (lub tata) jest… Jakie cechy wymieniłeś (-aś)- pozytywne czy negatywne?. Narysuj portret bohatera z charakterystycznymi cechami jego wyglądu, zapisz cechy charakteru obok rysunku.. Knyps z Czubkiem - nazwany tak przez wróżkę obecną przy jego narodzinach ze względu na to, że urodził się malutki i zawsze miał być niski, a na jego głowie włosy miały zawsze odstawać, tworząc czubek.Jedyny, długo oczekiwany syn królewskiej pary.. 4.Odczytaj fragmenty baśni Charlesa Perrault pt. „Knyps z Czubkiem"(podręcznik, str. 244).. Napisz kilka zdań na temat bohaterów( Knypsa i księżniczki) - kim są, jak wyglądają, jakie cechy charakteru prezentują.cechy charakteru.. Wypisz bohaterów i krótko ich scharakteryzuj (opisz wygląd i cechy charakteru - tylko wymień).. Tekst "Knyps z czubkiem" .Opisz cechy charakteru pana Piotra i jego żony (podaj przykłady tych cech).. Zapisz w zeszycie..

Jakie cechy charakteru miał Knyps z Czubkiem?

Następnie proszę odpowiedzieć na pytania: Które cechy wyglądu i charakteru są widoczne na portrecie?. Wykonaj w zeszycie polecenie nr 3 ze strony 252 ( podręcznik).. Cechy baśni.. 37.Perrault, Charles (1628-1703) pisarz francuski, z wykształcenia prawnik, urzędnik królewski, w 1697 r. wydał zbiór baśni Bajki Babci Gąski, który zapewnił mu sławę.. Informacje te posłużą Ci do uzupełnienia tabelki.. Zamiast rysunku możesz stworzyć mapę mentalną .. Jeżeli myślisz o sobie z optymistycznej perspektywy, to przede wszystkim starasz się skupiać na swoich plusach.. - odpowiedz w kilku zdaniach.1.. Ukazuje ona dzieje ludzkich bohaterów swobodnie przekraczających granice między światem poddanym motywacjom .z Czubkiem.. Wykonaj ćwiczenie 2/s.252 ( w zeszycie) Pomogą ci w tym odpowiedzi na następujące .Podaj 3 cechy wyglądu i trzy cechy charakteru.. Tuż po urodzeniu był malutki, miał wielką głowę z odstającymi uszami, zadartym noskiem i .Książę Knyps z Czubkiem nie należy do urodziwych młodzieńców, lecz jest bardzo mądrym i dobrym człowiekiem.. Narysuj w zeszycie Knypsa zgodnie z opisem.3.. Wykonaj w zeszycie plan wydarzeń do baśni Charlesa Perraulta Knyps z czubkiem oraz zadanie nr 1,2,3Przeczytaj tekst pt: „ Knyps z Czubkiem", str. 248 - 252, podręcznik.. 2.Uzupełnij tabelkę przymiotnikami opisującymi wygląd i cechy charakteru bohaterów i zapisz ją w zeszycie.. Czy przemiana bohaterów była rezultatem wyłącznie czarów wróżki?. Odpowiedz ustnie na pytania: Czy wygląd Knypsa się zmienił?. Nie zapomnij podać , kim był.. WYGLĄD.. 2 i 3 z podręcznika na s. 252.. Uzupełnijcie tabelkę z przymiotnikami opisującymi wygląd i cechy charakteru bohaterów (w zeszycie).. Pozytywne cechy charakteru sprzyjają Twojemu pogodnemu nastawieniu, dobrym relacjom z innymi oraz są istotnym elementem budowania kariery.. Co według autora jest w życiu najważniejsze?. wygląd cechy Knyps z CzubkiemStaje się przedmiotem drwin innych postaci w różnych aspektach.. Ten niemłody już, lecz także, jak sam mówi, jeszcze niestary mężczyzna cechuje się porywczością i gwałtownością, na co wskazuje samo jego nazwisko (wywodzące się od słowa „raptus").Jednocześnie mało chwalebne cechy charakteru kontrastują z piękną mową.Baśń Baśń to jeden z podstawowych gatunków epickich literatury ludowej.. Odpowiedz ustnie na poniższe pytania: Czy wygląd Knypsa się zmienił?. Podczas lektury zwróć szczególną uwagę na cechy Knypsa.. 2.Przypomnij z klasy IV : co to jest baśń, schemat baśniowy.. 1.Przeczytaj baśń ze str. 248-252( podręcznik).. 30 kwietnia (czwartek) Temat: Co jest w życiu najważniejsze cd.. Odpowiedz w zeszycie na pyt..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt