Na podstawie historyjki obrazkowej napisz plan wydarzeń do opowiadania
W tym celu: - zatytułuj poszczególne obrazki, tworząc w ten sposób plan wydarzeń, zapisz go w zeszycie.. Myślała, że to wędrowni kupcy.. Pamiętaj , aby zachować jednolitą formę wypowiedzeń (zdania albo równoważniki zdań).. Napisz ramowy plan wydarzeń ( tylko punkty główne) na podstawie historyjki obrazkowej.. Opowiadanie piszemy w 3. osobie (narracja trzecioosobowa) w czasie przeszłym.. Syrena wraz ze Staszkiem skrywa się na zawsze w wiślanych falach.. Rozpadanie się statku i ostrzeżenie szczurów.. - Przypięcie .Plan wydarzeń opowiadania pt.; "klabaternik" 2009-11-01 15:08:13; Możecie napisac mi początek opowiadania?. Ucieczka z Litwy 13.. 2. obrazek : Wróżka wychodzi ze sklepu z kartonem w którym jest różdżka.. Staszek zachwycony śpiewem, uwalnia wodną pannę.. Czarna polewka 8.. Panowanie Kronosa .historyjki obrazkowe • Dla nauczycieli • pliki użytkownika jollen przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • CCI20090313 00000.JPG, 126 wesoły ptaszek.jpgHistoryjka obrazkowa.. Opowiadanie to krótka forma wypowiedzi narracyjnej, zawierającej wątek, na który składa się wiele powiązanych ze sobą wydarzeń.Zadanie: napisz opowiadanie o bałwanku na podstawie historyjki obrazkowej pamiętaj o wstępie,rozwinięciu i zakończeniu możesz skorzystać z wyrazów z tabeli Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.3..

Na podstawie historyjki obrazkowej napisz plan wydarzeń do opowiadani o zakupach wróżki Adelajdy .

Przekształć podane zdania w punkty planu baśni Hansa Christiana Andersena Księżniczka na ziarnku grochu.. Bolesna lekcja.. 2012-12-16 19:09:16; plan ramowy opowiadania Na szczycie Mont Blanc 2009-01-05 20:05:47; Jak mam napisac plan ukrycia?. Opowiadanie.. Istnienie Chaosu.. Holowanie statku przez jaskółki.. Plan wydarzeń.. Poniżej znajdziecie tekst opowiadania Ewy Krawczyk oraz ilustracje do tekstu.. Narodziny Gai i Uranosa.. Napad Moskali na zamek 9.. SPOTKANIE ONLINE O GODZINIE 13:00 .. Rozwiązuje zadania za pomocą liczb czterocyfrowych.. Przypłynięcie piratów.. Duże kolorowe obrazki - zadaniem dziecka jest opisać obrazek lub opowiedzieć na jego podstawie jakąś historię.Każda historyjka obrazkowa otrzymuje swój numer identyfikacyjny.. Niebezpieczna podróż powrotna.. Plan uwięzienia syreny.. Pomoc Polinezji - papuga uczy człowieka mowy zwierząt.. Wizerunek syreny staje się herbem Warszawy.opowiadanie • karty pracy • pliki użytkownika Jutka_ak przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • uzupełnianie tekstu.bmp, Jak interpretować opowiadanie.pdfPlan wydarzeń.. Nie mieszaj zdań i równoważników.. "- na podstawie cicho czytanego tekstu pt.„Dzień Matki" oraz historyjki obrazkowej.. Utrwalenie przymiotnika.. Strącenie dzieci przez Uranosa do Tartaru.. - na podstawie planu napisz na komputerze (Word) opowiadanie .Historyjki które kupiłam odłożyłam więc do szafy na tak zwane później i zrobiłam jej na razie dwie proste historyjki 3 elementowe..

Opowiadanie historyjki zgodnie z kolejnością wydarzeń - dobieranie tytułów.

Doktor Dolittle pracuje jako lekarz i cieszy się szacunkiem pacjentów.. 9.Środki dydaktyczne - historyjka obrazkowa, - kartki z wyrazami; - wiersz; - kartki dla poszczególnych grup.. 1. obrazek : Wróżka jest w sklepie w , którym jest promocja różdżki .. Oskarżenie Jacka Soplicy 12.. Część wstępna - Praca w grupach: ułożenie wiersza dotyczącego budowy opowiadania.. Narodziny tytanów, cyklopów oraz sturękich.. Zejście załogi na ląd.. Samodzielne redagowanie opisu mamy.. Kurs latania.. Główny bohater przygarnia zwierzęta.. Kradzież fujarki.. Pomysł, aby Dolittle leczył zwierzęta.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Galeria obrazów « Poprzedni | Następny » .1.. Zajęcie statku doktora przez piratów.. Schwytanie półkobiety, półryby.. Przebieg zajęć: 1.. Pamiętaj, aby plan był jednolity.. Pragnienie latania.. Ćwiczenia, s. 58.. Komiksy edukacyjne z serii "Opowiedz tę historię" - zadaniem dziecka jest stworzenie opowiadania na podstawie komiksu.. Zaloty szlachty do Stolnikówny 3.. Spór o zamek )Historyjki obrazkowe - zadaniem dziecka jest opisanie historii przedstawionej na obrazkach.. 🎓 Na podstawie historyjki obrazkowej napisz - Zadanie 79: Jutro pójdę w świat 5 - strona 43Historyjka obrazkowa „Od krowy do kartonu" Płyty CD z muzyką do metody Batii Strauss..

do kl. 4, na stronie 205.Wskazówki do napisania opowiadania.

Spotkania szlachty na zamku 2.. Wizyta w gabinecie dentystycznym.. Spotkanie z Łamignatem.. Wykonajcie zad.. 5 ze str. 227 (podręcznik).. Odejście Uranosa i powstanie Erynii.. Doskonalenie dodawania i odejmowania w zakresie 100.Dzeus przejął władzę nad Olimpem, z którego widział ziemię, na której żyli już ludzie.. Opieka Staszka nad syreną.. Śmierć Stolnika 11.. 2009-08-31 19:47:24; Napisz szczegółowy plan opowiadania jakiego się chce ) .. Problemy finansowe głównego bohatera.. Aktywność.. Wpłynięcie statku do zatoki.. 3.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o na podstawie historyjki obrazkowej napisz plan wydarzeń do opowiadania o zakupach wróżki macie zdjPrzeczytaj rozdział „Jak napisać plan wydarzeń?"..

Opowiedz historię brzydkiego kaczątka na podstawie obrazków.

Wizyta „kupca".. Nowy rozkaz dotyczący bram.. Robiąc moje historyjki skupiłam się na przekazie historyjki, tak aby córka nauczyła się porządkować wydarzenia, a nie wyszukiwała detale na rysunku i zachwycała się sową 😉 Zrobiłam więc .- układanie opowiadania na podstawie historyjki obrazkowej i podanego słownictwa; - uzupełnianie zdań tworzących opowiadanie o przygodach dziewczynki.. Wykorzystanie wpływów Jacka 5.. Klęska Hegemona.Sprawdź jak napisać opowiadanie, jakie występują jego rodzaje, zapoznaj się z przykładami tematów opowiadań.. Redaguje pisemne opowiadanie.. Odwzajemniona miłość 7.. Mieszkańcy wioski wiedzieli, że ktoś musi wyruszyć w świat i znaleźć sposób na pozbycie się wędrowców, zanim całkiem zniszczą wioskę.Wypowiedzi uczniów na temat „Jak można uczcić święto mamy?. Nieudany szturm zbójcerzy.. Niecny plan Hegemona.. Układa i zapisuje plan wydarzeń na podstawie historyjki obrazkowej oraz tekstu lektury.. Ponieważ historyjki w danym temacie będą uzupełnianie co roku, przeskok numerów w obrębie jednego tematu oznacza, że dana historyjka została dodana znacznie później niż pozostałe.„Jak bałwanek witał wiosnę" - historyjka obrazkowa.. Już w autobusie poznałam wiele miłych osób i dobrze się bawiliśmy Pewnego wieczoru, gdy jak zwykle czytaliśmy listy kolonijne (były to anonimowe listy, które były wkładanie do specjalnej skrzynki, a potem głośno czytane całej kolonii) pani przeczytała nam list miłosny skierowany do jednej dziewczyny z mojego pokoju.. Rozmowa doktora z rekinami.. Wykonuje ćwiczenia przy muzyce zgodnie z podaną instrukcją.. Język polskiTemat: Samodzielne pisanie opowiadania odtwórczego.. LEKCJA NUMER: 374 - Pisownia wyrazów z "ó" niewymiennym;Dnia 6 lipca bieżącego roku wyjechałam na kolonię.. Aby pobrać tekst, który jest poprzeplatany ilustracjami do kolorowania.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Podróż do szkoły latania.. Przyjrzyj się obrazowi „Rodzina" Eugeniusza Zaka w podręczniku „Teraz polski!". Zajęcie statku piratów przez doktora i zwierzęta.. Klienci stopniowo rezygnują z usług Dolittle'a..Komentarze

Brak komentarzy.