Jak zrobić prezentacje z matematyki
Szkoła podstawowa.. HELP awiłem błąd.. Nauczycielka mówiła że moze być na przykład matematyka w przyrodzie lub figury eischera(ale o tym nic niema) Jakiś temat poprosze lub jak ktos chce N@J to prezentacje gotową.Utwórz nową prezentację i edytuj ją razem z innymi osobami w tym samym czasie.. Matematyka.pl.. 2020-06-12 21:13:58 Oblicz pozostałe funkcje trygonometryczne kąta ostrego α (cosα, tgα) jeśli sinα=811 2020-06-12 13:04:25; Dany jest trójkąt o bokach a i b i kącie α .Jak zrobić prezentację z matmy?. Myślałem o fraktalach, ale mam do dyspozycji tylko tablicę i kredę.Prezentacja składa się ze slajdów, które są odpowiednikiem strony w edytorze tekstu lub kartki z bloku rysunkowego.. Pomożemy rozwiązać każde zadanie matematyczne.Propozycje WebQuest'ów opracowane przez nauczycieli różnych przedmiotów, opublikowane na Bloggerze (194), biorących m. innymi udział w szkoleniu "WebQuest, jak to łatwo powiedzieć i zrobić.. ", przeznaczone dla uczniów:Dzięki projektowi Matematyka z klasą zachęcisz uczniów do nauki matematyki i pokażesz im, że "królową nauk" mogą spotkać na każdym kroku - w kuchni, sporcie czy w zabawach na zewnątrz.. Niestety nie wiem o czym ją zrobić, powiedziała, że ma to być ciekawe (np. jakieś ciekawe bryły, ich siatki czy animacje).. Prezentacje multimedialne możemy podzielić na 2 typy: prezentacje interaktywne i prezentacje liniowe..

O czym zrobić prezentacje na matematyke?

Problemy i zagrożenia współczesnego świata z zakresu szkoły średniej i liceum.Zadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 5.. Np świetne .Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Ma być ona zrobiona w ciekawy sposób tak, żeby czytający nie mogli oderwać wzroku od tej .Film o wybitnych Matematykach na szkolny konkurs matematyczny.. Co mamy w gimnazjum, równania kwadratowe układy równań, trochę geometrii.. Bez użycia szablonów, drukarki i ksera.. Nie chcę brać jakichś wyższych teorii żeby nie powtarzać uniwersyteckich wykładów i nie zanudzić słucha.Pamiętaj, że Twoja prezentacja powinna być jak najbardziej zrozumiała i przedstawiona w taki sposób, aby przedstawione przez ciebie informacje dotarły do jak największej liczby osób.. (48727) Mój Wygląd (503255) Moja Klasa (74620) .. Edytuj pliki PowerPointa za pomocą Prezentacji.Gdy zaprojektujemy wszystkie slajdy w naszej prezentacji, powinniśmy pamiętać o slajdzie końcowym - najlepiej takim jak tytułowy, tylko z inną treścią.. Na slajdzie, tak jak na kartce, można umieszczać tekst, ilustracje, wykresy.. Od lat dzierżąca ten tytuł, od lat również spędzająca sen z powiek wielu osobom..

Temat na prezentację multimedialną z matematyki?

Mi się zawsze podobały rzeczy z równolicznością zbiorów (fajne cyrki z tego są).. 2020-07-31 18:37:32;„Matematyka jest miarą wszystkiego.". Zakładam, że wiesz już o czym chcesz zrobić prezentację i szukasz dla tych informacji ładnej oprawy.. Iluż to przysporzyła już problemów, ile uczniów i studentów rwało włosy z głowy, zastanawiając się nad rozwiązaniami niektórych zadań.Co można pokazać 6 klasie z matematyki, szczerze to prawie nic nie wiele.. Zobacz na jakie elementy warto wtedy zwrócić uwagę.. Informacje dotyczące społeczeństwa, polityki, ustroju oraz prawa i stosunków międzynarodowych.. Pracuj niezależnie od tego, czy masz połączenie z internetem.. Typy prezentacji multimedialnych.. Geometria może być fajna jak znajdziesz fajne przykłady.. Matematyka porady i dyskusje, miliony postów, setki tysięcy tematów, dziesiątki naukowców.. MS-Power Point - wykonanie slajdu kończącego prezentację Krok 8: Ustawienie animacjiGadzetomama- jak zrobić lapbooka, .. Kreatywny czytelnik z łatwością przetransferuje pomysł na potrzeby nauczania matematyki.. Różnica między nimi jest bardzo .Witam; Mam zrobić około 10-cio minutową prezentacją związaną z matematyką na język angielski..

... Ktoś jest chętny na pojedynek z matematyki?

Każdy przyswaja sobie nowe treści w inny sposób - dlatego tak ważne są oprócz słowa mówionego, słowo pisane, wykresy, zdjęcia, animacje czy dźwięk.Drugim narzędziem Google, który używam do pracy z dziećmi są prezentacje zintegrowane z NearPod.. Może ktoś pomoże?. Problem polega na tym że nie wiem jaki temat wybrać.. Prezentacje przykładowych ciekawych .Najlepsza strona do nauki matematyki.. musze zrobic prezentacje o dowolnym czworokacie (albo trojkacie) na matematyke, musi byc na wesolo, tylko jak napisac wlasnosci kwadratu tak, zeby bylo smiesznie?. Szalone Liczby to strona matematyczna, na której znajdziesz nie tylko wyjaśnienie zagadnień matematycznych, ale także ćwiczenia, sprawdziany i całą masę innych pomocy naukowych.. Jest ona tak bardzo widoczna w naszym życiu i wywiera na nas taki wpływ, że nie łatwo ukazać to w jednej prezentacji.Ciekawa prezentacja z matematyki?. "Zadziwiająca liczba Π" - prezentacja autorstwa Arkadiusza Suchomskiego.Matematyka Zadania i rozwiązania: Matematyka.. Ja jednak w geometrii nie siedzę, znam tylko podstawy.Mam zrobić krótką 5-7 minut prezentację po angielsku na dowolnie wybrany temat związany z matematyką, najlepiej prosty do zrozumienia i ciekawy.. O czym zrobić prezentacje na matematyke?. Matematyka, królowa wszystkich nauk.. Kopiujemy więc slajd tytułowy i wklejamy go na sam koniec, po czym zmieniamy jego treść..

Macie może pomysł o kim mogłabym zrobić?

Oblicz wartości funkcji, która każdej nieparzystej liczbie naturalnej, mniejszej od 12 przyporządkowuje liczbę o 1 mniejszą.. Po uruchomieniu pokazu prezentacji, slajdy pojawiają się kolejno na ekranie.. Jako zdanie dodatkowe chcę zrobić prezentację z matematyki o wybranym przez siebie matematyku.. Tylko nie Pitagoras bo jak znam życie to każdy w klasie o nim zrobi.. Zadania z matematyki, tabliczka mnożenia.Z tego też powodu dziś bierzemy na tapet teorię.. Na jaki temat zrobić prezentację multimedialn .Skupimy się na estetyce i formie.. Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: o czym zrobić prezentację na matematykę ?. :) Może być wszystko oprócz brył, bo to już robiłam.. Jeżeli chcesz przejść do części praktycznej jak zrobić dobrą prezentację multimedialną to link znajdziesz obok.. Macie może jakieś pomysły?. Podczas zajęć dzieci poznają zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii i logistyce.Podstawowe definicje, zagadnienia społeczne, polityczne i ekonomiczne.. Film 1 - Jak samodzielnie wykonać elementy do lapbook'a?. Film 2 - jak wykonać lapbooka, jakich materiałów potrzebujemy.. Tworząc materiał, który wykorzystam na lekcji, mogę uatrakcyjnić go dodając krótkie gry, takie jak: memory, łączenie w pary, quizy, zdania z luką, film z pytaniami czy nawet tablicę, na której uczniowie mogą rysować.Jak to z przecinkiem było… (działania na ułamkach dziesiętnych) - artykuł z czasopisma „Matematyka w Szkole" - zobacz na Ułamki dziesiętne - przygotowanie do klasówki - interaktywny test online z automatycznym sprawdzaniem wyników .Zainspirowani książką "Zrób sobie Wrocław" z ilustracjami znanego wrocławskiego plastyka Tomasza Brody wykonanymi w technice znanej pod nazwą "brodazbyleczego" podczas jednego z wieczorów na XIX Zimowej Szkole Matematyki dla licealistów i gimnazjalistów z dolnośląskich szkół postanowiliśmy urządzić zajęcia, które łączyły działania plastyczne z poznawaniem historii .Chcesz, aby prezentacje zaciekawiły każdego w klasie?. Jest sporo tematów, a ja nic nie mogę wybrać.. Na końcu wpisu znajdziesz też 2 BONUSY: Bonus nr 1 - praktyczną ściągę z podstawowymi zasadami w formie check-listy, którą możesz mieć .. "Tabliczka mnożenia" - 2 prezentacje stworzone przez mgr Barbarę Benisz ; Oraz prezentacje przygotowane przez uczniów w ramach konkursu "Z Internetem za pan brat": "Trójkąty - rodzaje i ich właściwości" - prezentacja przygotowana przez Aleksandrę Weilandt..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt