Co najbardziej podobało ci się w lekturze ten obcy
Czas i miejsce akcji.. 2010-10-03 20:16:44Dziewiętnastowieczna komedia Aleksandra Fredry obfituje w sytuacje zabawne i zaskakujące.. koń .. Bartusra 5 lat temu.. W jakiej miejscowości najczęściej toczy się akcja?. Był obrażony na Mariana, że poprzedniego wieczoru wygnał Zenka z wyspy.. Co Ci się przytrafi do końca października?. stich 5 lat temu.. Przyjmujecie wyzwanie?. - w sierpniu, Czego przestraszył się koń?. Dziecią spodobał się ten plan więc postanowili realizować swe zamiary.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Chciała go upokorzyć przed kolegami i dać mu nauczkę , by był bardziej rozsądny.Streszczenie szczegółowe „Pojawia się Charlie ".. UWAGA!. W książce Ireny Jurgielewiczowej pt. "TEN OBCY" Najbardziej podobali mi się bohaterowie.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Głównym miejscem akcji jest wysepka na rzece Młynówka i wieś Olszyny.Najbardziej spodobał mi się rozdział, w którym po odejściu Zenka dzieci nie wiedziałby co ze sobą zrobić.. - 50 zł, Co zbierała Ula u sadownika?. Tagi dla tego testu: test Irena Obcy zenek.. Skomentuj.. Jak bardzo jesteś wkurzający?. Po chwili on odjechał.. Gdy zebrali się na przystanku, kupili sobie bilety i wsiedli do autobusu.. Julek, Marian, Pestka oraz Ula, wszyscy byli przyjaciółmi.. Pewnego dnia Marian,Julek,Pestka i Ula poszli do Zenka na wyspę,aby mu dać jedzenie.Bardzo się zdziwili,gdyż nie zastali tam Zenka.Był upalny dzień a przyjaciołom bardzo się chciało pić,wpadli na pomysł,aby iść do sklepu na oranżadę.Jakie zwierzę towarzyszyło dzieciom w lekturze "Ten obcy"?.

... Co podobało się Uli w Zenku?

jeśli nie odpowiemy na piersze 3 pytania dostajemy jedynke.. Zdrapka.Ten Obcy - test Co zapamiętałeś z lektury "Ten Obcy"?. Co stało się Zenkowi w nogę?. Nic się nie dowiedziała, ale .Lektura ,,Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. Bardzo mnie rozbawił ten rewelacyjny pomysł Tomka.. Był tam Zenek z jakąś inną .1. w Olszynach.. Julek zagwizdał, udając głos trznadla i oboje z niecierpliwością wpatrywali się w okno pokoju dziewczyny.. Rozciął stope szkłem .W 1964 r. powieść „Ten obcy" wpisano na Listę Honorową Hansa Christiana Andersena.. oczy.. MYŚLĘ ŻE POMOGŁAM LICZE NA NAJ!. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Wydarzenia ukazane w powieści rozgrywają się w latach 50 - tych XX w.. Cele operacyjne: Uczeń: - rozróżnia wyrazy pokrewne i bliskoznaczne, - posługuje się słownikiem wyrazów bliskoznacznych, - używa poprawnej formy wyrazu przyjaciel w l. mn .Np.. może nie to ,że podobało mi się , ale takim smutnym , poruszającym akcje wydarzeniem , była śmierć Nemeczka .. Oczywiście się popłakałam .. no bo jakby inaczej .. :) .Jak dobrze znasz lekturę "Ten Obcy"?. PLISSS SZYBKO :) Answers kulaw.. Gdy dotarli na miejsce nie mogli uwieżyć w to co widzą.. Nikt nic nie ukradł.. Co Ci się przytrafi do końca października?. Ciekawe aktywności bez wychodzenia z domu .. Bardzo polubiłam bohatera,a najbardziej podobało mi się w nim (wypisz co).Najbardziej podobało mi się w książce wydarzenie ( wypisz jakie i krótko go opisz).Sprawdź znajomość lektury Ten Obcy..

Ukradł je Uli, bo tak mu się podobało.

Dam naj 2020-10-15 22:42:04; Wyobraź sobie że byłeś uczestnikiem akcji sylwestrowej pod kraśnikiem opowiadanie 2020-10-15 21:07:38; Rozwiązuję zagadkę z Felixem, Netem i Niką - opowiadanie twórcze.Napisz czy podobała ci się lektura "ten obcy" i dlaczego ?. Wyspa stała się miejscem czworga dzieci: Mariana Pietrzyka, Julka Milera (ciotecznych braci) oraz Pestki Ubyszówny i Uli Zalewskiej.Napiszcie mi co najbardziej podobało mi się w lekturze ,,Ten obcy ,, co mi się najbardziej nie podobało i co d… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Konspekt lekcji języka polskiego w klasie VI Temat: Przyjaźń szansą na samodoskonalenie na podstawie utworu „Ten obcy" Cel główny: uświadomienie uczniom znaczenia prawdziwej przyjaźni w życiu człowieka.. w Strzemienicach.. 2638 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. - Antoni,Napisz w kilku zdaniach, co najbardziej podobało Ci się w życiu Karoliny Kózkówny; lub napisz, jak postępuje młody człowiek, dla którego najważniejszy jest Bóg.. W tym rozdziale poznajemy Charliego - małego chłopca z bardzo biednej, ale kochającej się rodziny, którego marzeniem jest czekolada (chłopiec dostaje tylko jedną czekoladkę w roku, na swoje urodziny).. podobal mi sie moment, w ktorym papkin spiewal przezabawna piosenke o kocie pod oknami Klary..

Potem doszedł Zenek.Co najbardziej śmieszy cię w Papkinie z ,,Zemsty" podaj 3 przykłady sytuacji lub wypowiedzi bohatera.

Mieli ciekawe przygody.. Ale ja ci powiem szczerze ,że ta książka była wdl mnie najfajniejszą lekturą klas 4-6 ;) Co naprawde jest bardzo dziwne.Łatwo się ją czyta, nie ma trudnych słów, których można by było nie zrozumieć.Ta książka nauczyła mnie (wypisz czego).. nos.Akcja powieści „Ten Obcy" rozgrywa się w osadzie Olszyny.. Dlaczego nie można się opalać w miejscach publicznych podczas kwarantanny?. daje 10 pkt i najaIrena Jurgielewiczowa w powieści „Ten obcy" okazuje jak ważna jest przyjaźń w życiu człowieka.. policzki.. 11 lipca, we wtorek 2.. Lektura bardzo mi się podobała ponieważ były w niej smutne, ciekawe i zabawne części.Najlepsze było jak Zenek napisał Uli że ją kocha a na policzkach Ulu były rumieńce.. Posiadali umiejętność porozumiewania się z innymi.. Obok tej wsi płynęła rzeka Młynówka, na której po powodzi powstała wyspa połączona brzegiem jedynie poprzez przewrócone drzewo.. w Łętowie.. Skomentuj.. Jak bardzo jesteś wkurzający?. Wymień głównych bohaterów (imiona, nazwiska) Ula Zalewska Zenek Wójcik Pestka Ubyszówna Julek Miler Marian Pietrzyk 3. Podaj miejsca wydarzeń Mała wyspa nad rzeką Młynówką Olszyny 4.. Bucketowie są biedni, ponieważ pracuje tylko tata Charliego, zajmujący się nakładaniem nakrętek na tubki pasty do zębów, a .- Wrocław, Kiedy kończy się akcja?.

Rodzinny #challenge na czas pandemii.Test z wiedzy o lekturze ,, Ten obcy "na tej stronie sprawdzisz swoje umiejętności z lektury pt.: ,, Ten obcy ".

A więc na polskim mamy ,,bawić się" w ,,jeden z 16":) - pomysł nauczycielki.. pierogi se w siatce elo elo 320 kurwy fakery w tych co się tutaj śmieją AM Drzwi , AMG twoja stara .. tu skrzata Elo pokazuje ci starego kurwa na latawcu Siemanero.. Jest to nie tylko opowiadanie o przygodach grupki przyjaciół Uli, Pestki, Julka, Mariana oraz Zenka.stosunki uli do jej ojca - ten obcy 2009-09-27 12:44:58 Dlaczego Zenek zaufał Uli 2008-01-31 20:24:15 Jak Zenek z książki ,,ten obcy,, dostał się do domu Uli ?. - traktora, Jaką sumę pieniędzy ukradł Zenek?. Po jakimś czasie ukazała się w nim Pestka i usiadła na parapecie, przerzucając nogi na zewnątrz.Test z lektury: „Ten Obcy".. Jego sposob mowy oraz zachowanie rozsmieszaly mnie do lez.. ytty 29 maja 2019Moim zdaniem najciekawszym wydarzeniem w książce "Ten Obcy" jest fragment,gdy Zenek uratował małe dziecko przy sklepie.. Rano babka zaczęła go wypytywać co wczoraj robili.. Czasami kilka odpowiedzi jest prawidłowych, wtedy wybierz jedną z nich (każda nagradzana jest taką samą ilością punktów).. Pewnego dnia Julek szwendał się po podwórzu, nie mając zajęcia.. a i jeszcze jedno kto jest GŁÓWNYM bohaterem ,, Ten Obcy"?Jak dobrze znasz lekturę „Ten obcy"?. Zdrapka.Obcy się zjawia Marian i Julek stali pod domem Pestki, ukryci przed deszczem pod rozłożystym kasztanem.. Udostępnij.. Test zawiera pytania dotyczące fabuły i bohaterów książki Ten Obcy Ireny Jurgielewiczowej.Wtem Ula wpadła na pomysł, by zebrali się razem i pojechali go odwiedzić.. Czytaj dokładnie pytania i odpowiedzi.. Ciotka Polly specjalnie wymyśliła Tomkowi takie nudne zajęcie .. Udostępnij.. Polubilam też cześnika, gwaltownego i klotliwego czlowieka.. Kiedy rozpoczęła się akcja książki?. pytania mają dotyczyć lektury i autorki.. Najbardziej jednak, ze wszystkich opisanych w utworze, rozbawiła mnie scena, w której Cześnik nakłania Papkina, aby ten wstawił się za nim u Podstoliny.Najbardziej w zesmcie podobal mi sie jeden z bohaterow Jezef papkin.. - porzeczki, Jak miał na imię wujek Zenka?.Komentarze

Brak komentarzy.