Wyobraź sobie że jesteś obrońcą prometeusza zbierz argumenty za pomocą których przekonasz zeusa
Napisz własny mit.. Zbierz argumenty (min.3) za pomocą których przekonasz Zeusa by uwolnił dobroczyńcę ludzi.. musi być w punktach 2 Zobacz odpowiedzi 2 odpowiedzi aleksander9522 Odpowiedź: 1.. Napisz list do kolegi/koleżanki ,w którym opowiesz o tej imprezie i zachęcisz do udziału w podobnej imprezie podając przynajmniej dwa argumenty.. Język angielski.. Zeusem kierował strach przed człowiekiem, przed wojną z nim.. Lekcja 24 i 25Wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza.. Postanowił, że zabije woła i podzieli go na dwie części - z jednej strony położył mięso, owinięte skórą, z drugiej kości pokryte warstwą słoniny.. Napisz mowę obrońcy Prometeusza.. Lekcja 24 i 256. d) Wymień cechy charakteru Prometeusza?. Zbierz argumenty, za pomocą których przekonasz Zeusa, by uwolnił dobroczyńcę ludzkości.. Wypowiedź powinna zawierać min.. *Zadanie dla chętnych: wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza.. Zbierz argumenty, za pomocą których przekonasz Zeusa, by uwolnił dobroczyńcę ludzkości.. 5.Potrzebuję pomocy z ułamkami dziesiętnymi!. 4.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Wyobraś sb że jesteś dziennikarzem .. Poznamy dziś nowego bohatera greckich mitów - Prometeusza: 1.Zastanowimy się nad tym, jakie korzyści przyniosło człowiekowi odkrycie ognia.Argumentuj za twoim rzeczywistym poglądem - wypracowanie będzie dzięki temu mniej „sztuczne", będzie ci też łatwiej znaleźć argumenty..

Wyobraź sobie że jesteś obrońcą Prometeusza, zbierz argumenty i napisz list do Zeusa, w którym poprosisz o uniewinnienie tytana.

Np. Najdostojniejszy Zeusie, Prometeusz sprawił, że ludzie nie czuli się bardziej bezradni i bezbronni od zwierząt.. Zbierz i zapisz argumenty (od 3 do 5), za pomocą których przekonasz Zeusa, by uwolnił dobroczyńcę ludzkości.. 150 słów.Był dobroczyńcą ludzi, których cywilizował, ucząc ich matematyki, żeglowania, budowania domów, leczenia chorych, astronomii.. Zbierz argumenty, za pomocą których przekonasz Zeusa, by uwolnił dobroczyńcę ludzi.. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Czy wyrok władcy Olimpu był właściwy?. Opisz jego wygląd i zachowanie.. Myślę, że osądziłeś go zbyt surowo.. Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że wyzdrowiałaś.. Drodzy Uczniowie!. Topic: Present Simple, affirmative sentences - practice.Do wysłania do nauczyciela: Wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza.. Ten tytan wykradł ogień tylko po to, aby pomóc biednym, bezbronnym ludziom, którzy bardzo cierpieli.Prometeusz postanowił przygotować ofiarę dla Zeusa.. *Zadanie dla chętnych: wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza.. Wykonaj w zeszycie mapę skojarzeń ze słowem miłość.. Napisz mowę obrońcy skierowaną do Zeusa popartą konkretnymi argumentami..

Wyobraź sobie, że Jesteś obrońcą Prometeusza.

Najpierw sprawił, że ludzie składali Zeusowi w ofierze najgorsze części zwierząt, sami zaś jedli mięso.. odpowiedzi: 1 Więcej zadań1.. Jeśli zdecydowałeś się na podanie argumentów zarówno „za", jak i „przeciw", znajdź co najmniej trzy każdego rodzaju.Droga Koleżanko/kolego!-->Na wstępie mojego listu bardzo serdecznie Cię pozdrawiam.Opowiem Ci o mojej niesamowitej podróży.Naprawdę było cudownie,mam nadzieję,że niedługo wybierzemy się tam razem.--> Jakiś czas temu wybraliśmy się z moimi rodzicami w góry.Nie mogłam się doczekać dnia wyjazdu i z niecierpliwością odliczałam dni do tej niesamowitej podróży.Gdy byliśmy .b) W jaki sposób Prometeusz sprzeciwił się władcy Olimpu?. odpowiedzi: 0 Cenę pewnego towaru podwyzszono z 450zl do 540zl a po sezonie obnizoono o taki sam procent o ile procent cena tego towaru po sezonie byla nizsza od ceny poczatkowej?. Napisz mowę obrońcy Prometeusza.. Ogień uchronił ich domostwa przed drapieżnikami.Wyobraź sobie że jesteś obrońcą Prometeusza.. Topic: Present Simple, affirmative sentences - practice.Wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza.. Zbierz argumenty, za pomocą których przekonasz Zeusa, by uwolnił dobroczyńcę ludzkości.. Piszę ten list, ponieważ chcę Cię prosić o uniewinnienie Prometeusza..

e) Wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza.

c) Jaką karę wymierzył Prometeuszowi Zeus?. * Wszystkie odpowiedzi zapisujemy w notatnikach.. Tutaj znajdziesz największa bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Napisz krótki list do Zeusa, w którym przekonasz go, by uwolnił Prometeusza - dobroczyńcę ludzi.. Powiedział on Zeusowi, żeby wybrał sobie którąś części wtedy ludzie będą składać mu taką ofiarę.Zobacz 11 odpowiedzi na pytanie: Wyobraź sobie, że jesteś.Do wysłania do nauczyciela: Wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza.. Nie może on odpowiadać za lekkomyślność boga.. 1 kwietnia (środa) TEMAT: Prometeusz - zbawca ludzkości.. Wykonajcie polecenia: 1, 2, 3, 5/258.. Rozwinięcie W tym akapicie następuje rozwinięcie tekstu, opowiadamy o tym, co chcieliśmy zamieścić w liście.. np.: Jak wiesz, niedawno pojechałam na wycieczkę do Wieliczki.. Czy Prometeusz został słusznie ukarany?. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Prometeusz postanowił, że za ten sarkazm odpłacie się bogom.. Natychmiast przekonał się, że były to same kości, okryte najgorszym tłuszczem.. Napisz mowę obrońcy Prometeusza.. W zamian za to Zeus zesłał na biedną ludzkość smutek, nędze, chorobę, głupstwem byłoby winić Prometeusza za czyny Zeusa!.

Wyobraź sobie ,że uczestniczyłeś w obchodach Święta Czekolady .

2.Głupotą byłoby winić Prometeusza za czyn Zeusa!. Temat: O wielkiej sile miłości.. Do zeszytu zapisz 3 argumenty, za pomocą których przekonasz Zeusa, by uwolnił dobroczyńcę ludzi.. Królem bogów kierował strach przed człowiekiem przed wojną z nim.. Kierując się dobrem człowieka, dwukrotnie oszukał Zeusa.. Artykuł do gazety z tragedii morskiej Wyobraź sobie że jesteś dziennikarzem, który przeżył tragedię- uratował się z tonącego statku.. Zbierz argumenty, za pomocą których przekonasz Zeusa, by uwolnił dobroczyńcę ludzkości.. Poprosił Zeusa aby wybrał tę część, która mu bardziej odpowiada, a od tej pory będzie ona składana bogom jako ofiara.4.. Napisz mowę obrońcy Prometeusza.. Odrobina humoru: WTOREK Temat: O wielkiej sile miłości- poznajemy mit o Orfeuszu i Eurydyce.Teraz przeczytajcie mit o Prometeuszu, który znajduje się na stronach 256 - 258.. Za karę Zeus pozbawił ludzi ognia.Szukasz prac z przedmiotu język polski?. Znajdź co najmniej trzy argumenty potwierdzające twój pogląd.. Pragnę zauważyć, że to oszustwo wyszło ludziom na dobre, gdyż w ofierze składano gorsze części zwierząt, a lepsze zostawiano sobie.Wyobraź sobie że jesteś obrońcą Prometeusza w sądzie.. Był po prostu rządny władzy, podczas gdy oskarżony kierował się uczuciem, jakie żywił do człowieka.Ta pomoc sprawiła iż człowiek może rozwijać się dalej i poszerzać swoją wiedzę.. Sprawdź w Sciaga.pl.. odpowiedzi: 1 Napisz program w Python ,który wczyta 10 liczb do listy?. Zabił wolu i podzielił go na dwie części, z których jedną były kości zawinięte w tłuszcz, a drugą najlepsze mięso zawinięte w skórę.. Był on po prostu żądny władzy!Zeus wybrał tę, gdzie było więcej tłuszczu, domyślając się, że pod jego warstwą będzie delikatne mięso.. .Warszawa, dn. 20.02.2013 r. Drogi Zeusie.. (tekst to "Mit o Prometeuszu") PROSZĘ JAK NAJSZYBCIEJ BO TO JUŻ SPÓŹNIONE ZADANIEZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Wyobraź sobie że jesteś obrońcą Prometeusza zbierz argumenty za pomocą których przekonasz Zeusa by uwolnił dobroczyńcę ludzi…Wyobraź sobie, że jesteś obrońcą Prometeusza.. Język angielski.. Niestety najbliższe kilkanaście dni wszyscy musimy spędzić, nie wychodząc z naszych domów.Teraz przeczytajcie mit o Prometeuszu, który znajduje się na stronach 256 - 258.. Spośród znanych ci bohaterów książek wybierz jednego i przedstaw go..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt