Uzależnienia prezentacja multimedialna
Biorąc pod uwagę kryteria obowiązującej aktualnie międzynarodowej klasyfikacji chorób i zaburzeń psychicznych (ICD-10), o uzależnieniu świadczą takie cechy, jak: silne pragnienie lub poczucie przymusu podejmowania określonych zachowań,Utwórz nową prezentację i edytuj ją razem z innymi osobami w tym samym czasie.. Scharakteryzowały czynniki ryzyka hazardu wśród młodzieży oraz omówiły rozwój mechanizmuPrezentacja multimedialna Polecenie 1 Zapoznaj się z dwiema warstwami analizy tekstu filozoficznego, jakim jest fragment książki José Ortegi y Gasseta: formalną i znaczeniową.Dla wygody użytkowników ta strona używa plików cookie zgodnie z Polityką Prywatności.Jeśli z niej korzystasz, wyrażasz zgodę na używanie cookie zgodnie z ustawieniami przeglądarki.. Psychologiczne - związane jest najczęściej zZaburza zdolność do uczenia się, zapamiętywania i logicznego myślenia obniża motywację do osiągania życiowych celów hamuje rozwój emocjonalny i opóźnia dojrzewanie zwiększa ryzyko uzależnienia się od alkoholu oraz zwiększa prawdopodobieństwo sięgania po narkotyki może być przyczyną wypadków, śmierci lub przestępstwa .Prezentacja multimedialna : Alkohol.. Uzależnienia są poważnym zagrożeniem dla współczesnej młodzieży.. Człowiekiem, który uznał alkoholizm za chorobę był Elvin Jellinek.. Pobierz.. •Komórkowiekshibicjoniści- osoby te przywiązująwielkąwagędo jej koloru, stylistyki, ilościfunkcji dodatkowych i oczywiścieceny..

Co to jest uzależnienie ?Prezentacja o uzależnieniach 1.

Autorki zasygnalizowały trudności związane z identyfikacją hazardu wśród młodzieży, omówiły fazy uzależnienia od niego, a także zaprezentowały typologię gier hazardowych i graczy.. Edytuj pliki PowerPointa za pomocą Prezentacji.Czym jest choroba alkoholowa?. Nie są jednak zalecane przez lekarzy i dietetyków, gdyż prowadzą do skutków ubocznych zagrażających zdrowiu i życiu.. Magnus Huss 3.Zboreczek2 / Prezentacje multimedialne / Prezentacja uzależnienia / Prezentacja uzależnienia.pptx Download: Prezentacja uzależnienia.pptx.. Prezentacja programu PowerPoint Author: User Last modified by .Plik Uzależnienia prezentacja.ppt na koncie użytkownika spodpowieki • folder uzależnienia,używki • Data dodania: 26 kwi 2010Explainer Video w technologii whiteboard animation nt. uzależnienia od Internetu, który stworzyliśmy w ramach akcji "Uzależnieniom behawioralnym mówię STOP!. Treść .4 C. Guerreschi, Nowe uzależnienia, Kraków 2006, s. 21-22 5 K. Young, P. Klausing, Uwolnić się z sieci- uzależnienie od internetu, Katowice 2009, s. 13-14 .. Młodzi ludzie, którzy sięgają po papierosy, zwykle w ten sposób chcą zaimponować rówieśnikom.. Udostępniam, gdyż może się to komuś kiedyś przydać.. poleca 79 % 1175 głosów.. Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się w przygotowanej prezentacji multimedialnej, która w wyczerpujący sposób omawia strukturę choroby alkoholowej i w przystępny sposób obrazuje skutki jednego z najgroźniejszych nałogów w Polsce.Napoje energetyczne dostarczają dużej dawki energii oraz poprawiają uwagę i koncentrację..

...Projekt na biologię, prezentacja.

Jakie zagrożenia niesie ze sobą nadmierne spożywanie napojów alkoholowych?. Prezentacja dla uczniów gimnazjum poświęcona uzależnieniom, przyczynom ich powstawania i radzenia sobie z nimi.. 2.0 / 5 (2 głosy) Prezentacja mająca na celu ukazanie współczesnych uzależnień .Narkomania śmierć na raty - prezentacja multimedialna ukazująca problematykę narkomanii i problemy wynikające z popadnięcia w nałóg uzależnienia od substancji psychotropowych przeznaczona dla Gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej do wykorzystania w czasie popołudniowych spotkań rekolekcyjnych lub spotkań z rodzicami.Uzależnienie to nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji.. Wydaje im się, że dzięki papierosowi wyglądają doroślej.. Ostentacyjnie posługująsiętelefonem, noszą go zawsze na wierzchu np. na „smyczy"zawieszonej na szyi .Ortoreksja, podobnie jak inne uzależnienia, zwykle zaczyna się bardzo niewinnie.. ".ALKOHOLIZM Pojęcie alkoholizmu wprowadził Magnus Huss w 1849r.. Pracuj niezależnie od tego, czy masz połączenie z internetem.. Uważa, że zależy mu jedynie na poprawie zdrowia i samopoczucia.. Chory początkowo chce po prostu „polepszyć" swoje życie, stopniowo wprowadzając zmiany do swojego codziennego jadłospisu..

Przedstawił w niej proces powstawania uzależnienia, jego formy i etapy.

traci kontrol ę nad własnym życiem.. W 1960r opublikował on pracę pt. "Koncepcje alkoholizmu jako choroby".. Cała jego egzystencja skupiona jest na danym nawykowym zachowaniu, co sprawia, że żyje on dla danej czynno ści lub przedmiotu, jest .Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Liczą na akceptację otoczenia.UZALEŻNIENIA CYWILIZACYJNE DZIECI I MŁODZIEŻY Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Szwecji Błyskawiczne tempo zmian cywilizacyjnych kiedyś dziś •Telefon stacjonarny - „wykręć numer" •Wielka książka telefoniczna •Listy, kartki pocztowe, TELEGRAMY, PRZEKAZY PIENIĘŻNE •Kartka i pióro, potem długopis •Maszyna do pisania, „pisz przez kalkę" •Aparat fotograficzny .Rodzaje uzależnienia od telefonu : •Uzależnieni od SMS-ów.. Uzależnienie - nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji.Uzależnienia - prezentacja multimedialna: Wolumin przypisany do kategorii: - Gimnazjum - Wychowanie / profilaktyka - Prezentacje multimedialne.. Mam już: - co to jest uzależnienie - dlaczego się uzależniamy - najczęstsze uzależnienia - najdziwniejsze uzależnienia - objawy uzależnienia - skutki uzależnienia - jak się chronić przed uzależnieniem..

Zwiększają ryzyko zawału serca oraz nasilają agresję wśród młodzieży.tego uzależnienia wśród młodzieży.

:^) Polecam robić takie rzeczy przez 5 dni i martwić się czy wyjdzie :"^)na uzależnienie od nikotyny bardziej podatni są młodzi ludzie ze skłonnością do depresji i zachowań agresywnych.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Ryzyko uzależnienia od Internetu pojawia się wówczas, gdy spełnione są wszystkie 4 następujące warunki… Codzienne lub prawie codzienne korzystanie z Internetu dla własnej przyjemności Przebywanie w sieci - dla własnej przyjemności - 4 lub więcej godzin dziennie Korzystanie z Internetu w godzinach nocnych OdczuwanieOsoba uzależniona pije stale lub z niedługimi przerwami, tworzy przy tym zwykle cały system mechanizmów psychologicznych, zaprzeczających istnieniu choroby (np. bagatelizowanie, oskarżanie innych); zależność od alkoholu ma charakter psychiczny i fizyczny, w niektórych środowiskach także społeczny.Prezentacja multimedialna - forma wypowiedzi publicznej lub społecznej z wykorzystaniem projektora multimedialnego, wykład (najczęściej publiczny), którego treść jest ilustrowana opracowanymi komputerowo elementami multimedialnymi, takimi jak: rysunki, zdjęcia, a także dźwięki i obrazy (animacje, filmy).Uzależnienie od substancji a uzależnienie od czynności..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt