Uwaga uczucia przyjrzyj się obrazowi a następnie odpowiedz na pytania
): " Obaj władcy ( Rosji i Prus) chcą zarówno obecnie, jak w przyszłości kierować szczególnąNastępnie spróbuj odpowiedzieć na pytania: .. Logowanie.. Ćwiczenie 11 W jakich sytuacjach Wyspiański uwieczniał na obrazach żonę z dziećmi?. Ćwiczenie 12 Za pomocą jakich efektów malarskich artysta podkreślił na obrazie zmęczenie żony?. Odpowiedz pisemnie na pytanie w formie zdania pojedynczego z szeregiem dopełnień.. : F 331, JH 1235, namalowany w I połowie 1886 w Paryżu, obecnie w zbiorach Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie;; Para butów (hol.Een paar schoenen, ang: A Pair of .Pytania i odpowiedzi.. Pamiętaj o interpunkcji!Przyjrzyj się obrazowi „Nie przeszkadzać", który namalowała Rebecca Campbell - podręcznik, strona 243.. 2009-09-26 00:05:18Przyjrzyj się obrazowi i napisz?. Centralną postacią obrazu jest poseł ziemi nowogródzkiej, Tadeusz Rejtan, w geście rozpaczy próbujący zapobiec haniebnemu wydarzeniu, jakim jest rozbiór Ojczyzny.3.. c) Wymień trzy funkcje pełnione przez niego w niepodległej Polsce.. 🎓 Przyjrzyj się ilustracji, a następnie odpowiedz - Zadanie 2: My i historia 5.. Nie podoba mi się.. Strona 61. Przyjrzyj się reprodukcji.. 2 Zadanie.. Zanim zaczniesz opisywanie dzieła sztuki, musisz odpowiedzieć sobie na parę pytań: Jaki jest jego temat?. Klasa: 5 szkoły podstawowej.. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej..

Przyjrzyj się uważnie obrazowi a następnie odpowiedz na pytania.

Zwróć uwagę na: - wyrazy oznaczające stosunki przestrzenne (w centralnej części obrazu, na pierwszym planie, poniżej, powyżej, z dala, z głębi, tuż obok, po prawej itp.) - wyrazy oznaczające stosunki czasowe (w tej chwili .Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. 6 Zadanie.. 3. Przyjrzyj się poniższym plakatom reklamowym pochodzącym z XIX wieku.. Mam go do dziś.Przyjrzyj się ilustracji ukazującej jeden z cudów świata antycznego, a następnie odpowiedz na pytania.. Co w sytuacji przedstawionej na obrazie szczególnie zwraca Twoją uwagę?. Para butów (hol.. Co ułatwiło ci zidentyfikowanie tej postaci?Postaci na obrazie zostały ujęte w sztywnych pozach.. Następnie odpowiedz.. 2.Opis wyglądu zewnętrznego .. Odpowiedz pisemnie na pytania postawione w zadaniach 1 i 2.. Oglądasz stare wydanie książki.. Zwróć uwagę także na informacje zapisane obok.. 2.Przeczytaj tekst źródłowy i obejrzyj obraz Stanisława Bagieńskiego.1) Znajdź w bibliotece album poświęcony polskiej sztuce przełomu XIX i XX wieku.. Moim zdaniem osoby przedstawione na obrazie, zajęte są czytaniem prasy kolorowej, komiksów, gazet.Przyjrzyj się obrazowi a następnie odpowiedz na pytania..

Strona 60. Przyjrzyj się rysunkowi i odpowiedz na pytania.

Moją uwagę przyciągnęła malutka rzecz, na którą prawdopodobnie nikt nie zwrócił uwagi.. a) Zapisz w odpowiednich miejscach na mapie nazwy państw sąsiadujących z II Rzecząpospolitą w 1922 roku.. Przedmiot: Biologia.. W opisie obrazu ważne jest stosowanie odpowiedniego słownictwa.Tematem obrazu jest scena, która rozegrała się 21 kwietnia 1773 w trzecim, decydującym dniu obrad sejmu rozbiorowego na zamku w Warszawie, na mocy którego Prusy, Rosja i Austria dokonały podziału części ziem polskich.. .Przeczytaj i przeanalizuj tekst z podręcznika na str. 279 oraz wiadomości z ramki ze str. 280.. Mam taki sam.. z o.o., licencja: CC BY 3.0.. Rejestracja.. Przyjrzyj się obrazowi na str. 291 w podręczniku i odpowiedz na pytania: .. Zwróć uwagę na wykresy zdań, pytania i kierunek strzałek w zdaniach złożonych podrzędnie.. Chodzi mi o złoty naszyjnik na sukni kobiety.. (szczególnie zwracamy uwagę na te cechy fizyczne bohatera, które go wyróżniają lub mogą zapowiadać określone cechy wewnętrzne postaci) 3.Określenie usposobienia, temperamentu .Radnik.pl to serwis, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na liczne tematy.. UWAGA!. a) Podaj imię i nazwisko mężczyzny na zdjęciu.. Jak można je ocenić?.

2011-12-07 20:33:43 Przyjrzyj sie ilustracji , a nastepnie odpowiedz na pytania .

4 Zadanie.. Śmiało użyj swojej wyobraźni - nie ma tu złych odpowiedzi.Zaloguj się Zarejestruj się Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest Przyjrzyj się ilustracji przedstawiającej gabinet profesora Zwróć uwagę na usytuowane przedmiotów wobec siebie Następnie zapisz wyrażenia przyimkowe pomocne w opisie tego pomieszczenia Wybrana książka: Wybierz książkę.. 2014-05-31 10:28:44Przyjrzyj się obrazowi Hieronima Boscha Wędrowiec, znanemu też pod tytułem Syn marnotrawny, a następnie odpowiedz na pytanie: .. Następnie dopasuj do poszczególnych części obrazu odpowiedni fragment przypowieści.1.Przedstawienie postaci .. 1 Zadanie.. Wykonaj pisemnie ćwiczenie 3 i 4 str. 281. Przyjrzyj się obrazowi Historia syna marnotrawnego Fransa Franckena II, flamandzkiego malarza z przełomu XVI i XVII wieku.. 2014-05-31 10:28:44 Rozpoznaj obiekt przedstawiony na zamieszczonej obok fotografii , a następnie podaj nazwę miasta, w którym się on znajduje.. Zastanów się i powiedz, co wyraża mowa ciała obu przedstawionych na nim postaci.Przyjrzyj się obrazowi Herberta Jamesa Drapera Herberta Jamesa Drapera pt. „Opłakiwanie Ikara", a następnie odpowiedz na pytania: Kim jest postać centralna przedstawiona na obrazie Herberta Jamesa Drapera?.

...1.Przyjrzyj się fotografii, a następnie wykonaj polecenia.

Przeczytaj tekst źródłowy na temat tego wydarzenia, a następnie odpowiedz na poniższe pytania ( B) ( K) ( 0- 3p.. Co ułatwiło ci zidentyfikowanie tej postaci?Ten obraz wywołuje u mnie niepokój, takie dziwne uczucie, którego nie potrafię nazwać.. (jak się nazywa:czy to postać fikcyjna czy rzeczywista, kim jest czym się zajmuje itd.). Co wnoszą kształty, kolory, światło?. Jak autor je skomponował?. Dopytaj ; Obserwuj .. ał/a obraz.. b) Napisz nazwę formacji wojskowej, w której walczył w czasie I wojny światowej.. Przyjrzyj się obrazowi i wskaż te efekty.🎓 Praca z ilustracją Odpowiedź na zadanie z Wczoraj i dziś 5 .. do kl. 4 na str. 139.Para butów - pięć obrazów olejnych namalowanych przez Vincenta van Gogha w 1886 i 1887 podczas jego pobytu w Paryżu oraz w 1888 podczas pobytu w Arles.. Zobacz, jak możesz pomóc innym.. Może to być na przykład książka Stefanii Krzysztofowicz‑Kozakowskiej Sztuka Młodej Polski.Obejrzyj album, a następnie zrób krótkie notatki, w których znajdą się odpowiedzi na następujące pytania:Obejrzyj obraz Podróż do nieznanej krainy Tomasza Sętowskiego, zamieszczony w podręczniku „Teraz polski!". Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Przyjrzyj się obrazowi a następnie odpowiedz na pytania co widzisz na obrazie kim może być postać usytuowana po prawej stronie Jak sądzisz dlaczego grupa ludzi wpatruje się intensywnie w jedną stronę osobę jaki ma to związek z tytułem dzieła w jaki sposób artysta przedstawił w skupieniu Zwróć uwagę na wygląd twarzy Jaka jest .Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Przyjrzyj się obrazowi a następnie odpowiedz na pytania 1. Przyjrzyj się obrazowi a następnie odpowiedz na pytania aglusia2005 aglusia2005 1.. Interpretacja - odpowiedź na pytanie, czemu służy powyższa konstrukcja, utworu, sens wynikający z niego, jak utwór mieści się w historii i filozofii, jest to działanie badawcze .5. Przyjrzyj się zamieszczonej mapie ukazującej II Rzeczpospolitą.. Następnie na podstawie mapy z podręcznika wykonaj polecenia.. b) Zaznacz pionowymi liniami obszar, na którym wybuchły trzy powstania.Jak napisać opis obrazu?. Oglądasz stare wydanie książki.. 5 Zadanie.. Wybrana książka: Wybierz książkę.. Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.. Najczęściej opisuje się dzieła malarskie.. Klasa: I liceum.. Obejrzyj obraz Podróż do nieznanej krainy Tomasza Sętowskiego, zamieszczony w podręczniku „Teraz polski!". W jakiej technice zostało wykonane?. Pociąg i jego pasażerowie są w .Analiza i interpretacja utworu poetyckiego Analiza - badanie i opis kompozycji utworu; podmiot liryczny, zabiegi poetyckie, motyw utworu, sytuacja liryczna, zasady, którymi kierował się poeta.. całość: "Przyjrzyj się uważnie obrazowi Carracciego "Domine, quo vadis", ilustrującemu moment spotkania Chrystusa i św. Piotra na drodze z Rzymu, które opisują apokryfy i Sienkiewicz w ostatniej scenie powieści.. Pobierz jpg.. Znalazłam go w pewnym lesie.. UWAGA!. Jakie uczucia wzbudza?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt