Starożytna grecja sprawdzian gimnazjum
Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. J.K .Rozdział V Polska pierwszych Piastów str. 189 - 220 Polska pierwszych Piastów.. Najstarsze dzieje Grecji: Nanstarsze dzieje Grecji - notatka; Najstarsze dzieje Grecji - wykład ; Kultura minojska i mykeńska - prezentacja ; Porównanie cywilizacji minojskiej i mykeńskiej Polecam film: Starożytna Grecja - Jak powstało imperium Grecji Temat 2.. Starożytna Grecja.. Aleksander Wielki 2.. Walka o hegemonię w Grecji po wojnach perskich 2.. Nazwy mórz oblewających Grecję d. Wyjaśnij, dlaczego mieszkańcy polis opuszczali swe miejsce zamieszkania i zakładaliStarożytna Grecja , Klasa 1 , Historia , Historia , Gimnazjum , Zasoby , dlanauczyciela.plAntyczna Grecja - test dla klasy I gimnazjum.. Plik jest tylko to użytku wewnętrznego.. Rozdział III: Antyczny Rzym Antyczny Rzym str. 155 - 238 Antyczny Rzym.. Rozdział IV: Wczesne Średniowiecze Wczesne Średniowiecze str. 239 - 356 Wczesne Średniowiecze.. demokracja-rządy ludów, ustrój polityczny panujący w starożytnej Grecji,wprowadzono go w VI wieku p. n. e. ,polegał na tym, że każdy dorosły obywatel ateński mógł decydować o swoim kraju.. C. Zaostrzanie metod hartowania.. Podkreśl dyscypliny sportowe, w jakich konkurowali starożytni Grecy (0-4 p) rzut dyskiem, skok w dal, zapasy, piłka nożna, biegi, rzut oszczepem, kolarstwo, hokej 4. ..

Starożytna Grecja - test dla klasy I gimnazjum.

Jeśli znajdę ślady jego użytkowania inaczej niż proszę, nie będę zamieszczać pomocy.. W epoce renesansu mianem gimnazjum zaczęto .Wejście na stronę sprawdziany.net jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez użytkownika bez zastrzeżeń i ograniczeń postanowień Regulaminu.Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z poniższymi zasadami i warunkami dostępu do treści zawartych na stronie sprawdziany.net.Polecam film dokumentalny BBC Starożytne cywilizacje.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Chcesz poznać swoje miejsce w antycznym świecie?. 298 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Starożytna Grecja - jak wiele o niej wiesz?. Chronologia wydarzeń 2.. Argentine • 1 rok temu • #antyk #filozofia #grecja #historia #osobowosc .Starożytna Grecja - cywilizacja, która w starożytności rozwijała się w południowej części Półwyspu Bałkańskiego, na wyspach mórz Egejskiego i Jońskiego, wybrzeżach Azji Mniejszej, a później także w innych rejonach Morza Śródziemnego.Starożytna Grecja uważana jest za kolebkę cywilizacji zachodniej.Grecka kultura, sztuka, mitologia, filozofia, nauka zostały za .Dział 2 Starożytna Grecja- wszystkie grupy.. Zawiera 40 pytań..

Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i ...ROZDZIAŁ II.

użytkownik Sprawdziany.. Ewa Mazur TEST DLA KLASY I 1. ropucha płaz jajoSprawdzian "Starożytna Grecja" - test sprawdzający - rozdział 2.. Cywilizacja Indii i Chin ; Cywilizacja Indii i Chin - wykład; Temat 6.. Temat 5.. Proszę nie rozprowadzać go do sieci!. Zadanie Na mapie konturowej wpisz: a.. Zagadnienia są tak ułożone, ze nawet uczniowie mający problemy w nauce nie powinni miec kłopotu z ich rozwiązaniem.Test: Test wiedzy o starożytnej Grecji I gimnazjum Ciekawy test sprawdzający wiedzę na temat starożytnej Grecji.. Przesłano: 2010-05-06.. Udostępnij.. : ) 2012-10-21 19:37:59 Macie ćwiczenia śladami przeszłości 3 ?. Test: Najstarsze dzieje Grecji Test z rozdziału "Najstarsze dzieje Grecji" z podręcznika "Zrozumieć przeszłość" część 1.. J.K 2 lata temu.. 23537 rozwiązań.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraStarożytna Grecja Cały filmStarożytna Grecja to czas rozkwitu filozofii - narodzin zupełnie nowych idei i systemów wartości.. #zrozumiecprzeszlosc #zrozumiecprzeszlosc1 #liceum #technikum # .STAROŻYTNA GRECJA Uwaga!. Grójec.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 5. mit ( . ). 1. małe greckie państwo obejmujące miasto i okoliczne wsie .Miał ktoś sprawdzian z historii , 1 gimnazjum rozdział II "antyczna Grecja" śladami przeszłości, prosiłabym o link do grupy a :) daje naj ..

Tagi: pdf, chomikuj, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, Starożytna Grecja, sprawdzianHistoria.

Nazwę kontynentu, na którym położona jest Grecja b. Nazwę półwyspu, na którym położona jest GrecjaStarożytna Grecja 1. hełm, tarcza, pancerz, miecz, włócznia 2.. Napisz do nas.. W starożytnej Grecji gimnazjon był najczęściej rodzajem parku wraz z budynkiem przeznaczonym do uprawiania ćwiczeń fizycznych.. Lekcja powtórzeniowa Starożytna Grecja.. A może tylko powtarzasz przed klasówką?. W miejsce kropek wstaw cyfry odpowiadające właściwym określeniom.. Historia Sprawdzian z historii klasa 5 dział 2 - Starożytna Grecja - Wczoraj i dziś .Projekt z histori starożytna grecja 2012-02-14 13:32:25 Pomószcie Historia Temat Starożytna Grecja klasa 5 2008-11-23 11:08:21 Czy ma ktoś sprawdzian z histori I Podróże w czasie z rozdziału Starożytna Grecja ?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.„Starożytna Grecja" Tagi: pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b .Miał ktoś sprawdzian z historii , 1 gimnazjum rozdział II "antyczna Grecja" śladami przeszłości, prosiłabym o link do grupy a :) daje naj .Edukacja » Gimnazjum.. Test opracowałam podczas kursu z pomiaru dydaktycznego.. Narodziny chłopca.. #Antyk #Mitologia #Grecja .. Indeks nazwStarożytna Grecja Zadanie Na mapie konturowej wpisz: a.. Sztuka starożytnej Grecji 2.. Dział: Gimnazjum..

Opis: Pobierz sprawdzian z działu 2 „Starożytna Grecja" grupa 1 i 2 dla klasy 4, .PDF, Materiały dostępne w formacie PDF, gotowe do wydrukowania.

B. Wychowanie przez państwo.. Malowidło greckie z ok. 490 r. p.n.e. 490 p.n.e., British Museum, domena publiczna.. a) strzyżenie włosów do skóry, b) chodzenie boso, c) odbywanie gier nago, d) nienoszenie tuniki po ukończeniu 12 lat, e) otrzymywanie jednego himationu na rok, f) zakaz kąpieli i .Wielka Grecja-tereny skolonizowane przez Greków.. Odcinek 2 - Epoka żelaza.Możecie się z niego dowiedzieć kim były ludy morza, Fenicjanie i jak powstała i rozwijała się w I tys. p.n.e. potęga Aysrii.. Ciekawy test sprawdzający wiedzę na temat starożytnej Grecji.. następna publikacja » Ewa Mazur.. Skomentuj.. STAROŻYTNA GRECJA .. Napisz w kilku zdaniach, na czym polegało wychowanie spartańskie.Rozdział II: Starożytna Grecja Starożytna Grecja str. 71 - 154 Starożytna Grecja TEST STRESZCZENIE.. Od czasów Nerona instytucja tego rodzaju funkcjonowała także w starożytnym Rzymie.. Temat 1.. Z czasem stał się miejscem organizowania spotkań towarzyskich i prowadzenia dysput filozoficznych i naukowych.. Nazwę kontynentu, na którym położona jest Grecja b. Nazwę półwyspu, na którym położona jest Grecja c.. Literatura, nauka i filozofia grecka 2.. Religia i formy kultu religijnego w antycznej Grecji 2.. Świat poleis: Świat greckich .Ropucha Aga - ten żyjący w Ameryce Południowej i Środkowej gatunek płaza o masie do 2kg, rocznie potrafi złożyć do 35 tysięcy jaj.. Świat hellenistyczny 2..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt