Opisz wybrane wydarzenie z lektury szatan z siódmej klasy
Julka181818 4 lata temu.. PATKA71928 4 lata temu.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. 65 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udostępnij.. gabciaa222 5 lat temu.. Był nim Ostrowicki.. Podobne pytania.. 80% "Szatan z siódmej klasy" przedstawienie lektury.. Zawiera nieodpowiednie treści?. A. Christie - wybrana powieść kryminalna E. Hemingway - Stary człowiek i morze H. Kellerr - Widzieć przez trzy dni N.H.. Który aktor z serialu „Dom z papieru" mógłby zostać Twoim partnerem?. Zawiera nieodpowiednie treści?. 2010-03-17 20:11:50 Napisz charakterystykę Adama Cisowskiego z powieści Szatan z siódmej klasy 2018-10-15 16:08:22W klasie siódmej historia stała na wysokim poziomie, a wezwani do odpowiedzi uczniowie odpowiadali celująco.. Udostępnij.. Agata_Froncz 3 lata temu.. Wspaniała i pełna przygód powieść Kornela Makuszyńskiego .. :) Pooowodzenia.. Adaś, ponieważ był najstarszy, dostał największą porcję.lektura ' szatan z siódmej klasy ' - opis jakiejś przygody Adama Cisowskiego.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test ze znajomości lektury " Szatan z siódmej klasy " 2013-07-16 15:53:10; Gdzie mogę znaleźć audiobooka z lektury,, Szatan siódmej klasy .Jak dobrze znasz lekturę „Szatan z siódmej klasy"?. Pan Gąsowski z uznaniem kiwał głową, dumny, że jego uczniowie zapałali do historii prawdziwą namiętnością..

opisz swoje ulubione wydarzenie z lektury szatan z siódmej klasy .

75% "Szatan z siódmej klasy" - plan wydarzeń.. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. .Adam Cisowski był głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy".. .Jak dobrze znasz lekturę pt. „Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego?. Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum .pomuszcie !. Skomentuj.. Kleinbaum - Stowarzyszenie Umarłych Poetów B. Obertyńska - Z domu niewoli (fragmenty) H. Sienkiewicz - Krzyżacy M.Wańkowicz - Ziele na kraterze (fragmenty)"Szatan z siódmej klasy " test .. 71% "Szatan z siódmej klasy" streszczenie.jakie sa najwazniejsze wydarzenia lektury szatan z siódmej klasy.. Skomentuj.. Udostępnij.. około 25 zadań najlepsze nagradzam.. Klasa siódma wyróżniała się spośród innych radością, rozbrykaniem i szczerą przyjaźnią.83% Bohaterowie z lektury Szatan z siódmej klasy; 79% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie wraz z charakterystyką bohaterów.. Skomentuj.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Skomentuj.. Proszę napisać plan wydarzeń powieści Szatan z siódmej klasy - ramowy lub szczegółowy - w formie; Szatan z siódmej klasy --jaka była sytuacja Francuza (jak się czuł dlaczego był w rozpaczy)Zobacz quiz: "Szatan z siódmej klasy"..

78% Plan wydarzeń lektury pt. "Szatan z siódmej klasy".

Szatan z siódmej klasy - Test .Lektury uzupełniające w klasie 7 w roku 2020/2021.. Profesor zasmucił się, gdyż nie znał powodu, dla którego tak zdolni (zresztą jak wszyscy w tej klasie) uczniowie się poniżyli i przyznali do swej .W „Szatanie z siódmej klasy" można znaleźć wiele takich zlepków.. Któregoś dnia, pani Cisowska, mama tej gromadki, rozdała wszystkim logy.. Szatan z siódmej klasy - plan wydarzeń, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturyMiejscem akcji „Szatana z siódmej klasy" jest Warszawa (gimnazjum, w którym uczy się Adam Cisowski, jego dom oraz mieszkanie profesora Gąsowskiego), a następnie dwór państwa Gąsowskich, mieszczący się we wsi Bejgoła niedaleko Wilna.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Jego niezwykła zdolność logicznego myślenia i rozwiązywania trudnych, zawiłych zagadek sprawia, że profesor Gąsowski, historyk, prosi go o pomoc w rozwiązaniu niezwykłej rodzinnej zagadki.Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Napisz do nas.. Adaś Cisowski, zaskakujący wszystkich zdolnością rozwiązywania rozmaitych zagadek, na prośbę profesora Gąsowskiego podejmuje się wyjaśnienia tajemniczych wydarzeń, które miały miejsce w rodowym dworze profesora.Tak rozpoczyna się szereg przygód chłopca, chwilami niebezpiecznych .Geneza utworu i gatunek..

81% Plan wydarzeń "Szatan z siódmej klasy".

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 2013-01-16 14:15:21 Szatan z siódmej klasy - Szkoła Adasia - Pliss .Wanda jest jedyną córką Iwa i Ewy Gąsowskich.. Uczy się w szkole w Wilnie, gdzie spędza większość czasu, do domu wracając głównie na wakacje.. Moim zdaniem najciekawszym fragmentem książki Kornela Makuszyńskiego pt. ' Szatan z siódmej klasy ' jest odgadnięcie przez Adasia metody odpytywania przez pana profesora Gąsowskiego , który zawsze bujał w .1.Wątek kryminalno-detektywistyczny - jest to główny wątek powieści Kornela Makuszyńskiego.. 74% Plan wydarzeń "Szatana z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. 1 ocena | na tak 100%.. Chłopiec odkrył największą tajemnicę nauczyciela historii - kolejność odpytywania uczniów, czarną nitkę, która udawała w księdze z .Potrzebuje streszczenia lektóry ,,Szatan z 7 klasy" Czy ktoś napisze mi recenzję filmu ,,Szatan z siódmej klasy'' z roku 2006r?. Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .Jak dobrze znasz lekturę ,,Szatan z siódmej klasy"?. Quiz w Poczekalni.. Quiz w Poczekalni.. FunTest.pl.. Którą z części przygód jest Akademia Pana Kleksa?. Quiz w Poczekalni.. Adam Cisowski to 17-letni chłopiec.. Serwis zamknięty.. 118 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

83% Plan wydarzeń przygód "Szatana z siódmej klasy".

I sprawdź czy dobrze czytałeś książke !. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.Jak dobrze znasz lekturę " Szatan z siódmej klasy „?. Jan Brzechwa.. Kto napisał "Szatana z siódmej klasy" Julian Tuwim.. Narrator wymienia także dwór Wiliszki, należący do państwa Niemczewskich (gdzie Adaś .Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt: "Szatan z siódmej klasy".. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Udostępnij.. Kornel Makuszyński.. Opis Adasia: Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan .. Jest to panna smukła, wysoka, wyróżniająca się urodą, o fiołkowych oczach i drobnych, zawsze roześmianych ustach.Przydatność 80% Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy".. Rozwiąż test !. Jednym z nich może być choćby opis historii przedstawionej w słowach „historia jest bigosem, ciężkostrawną nie tylko z całego tygodnia, ale z wielu lat tysięcy" Porównanie historii do potrawy użytej przez Iwo Gąsowskiego jest naprawdę zabawne.Aktualne wydarzenia (9911) Gospodarka (3385) Parlament (2817) Partie i Ugrupowania (15925) .. Omów swoje wrażenia po lekturze.. Peliji 4 lata temu.. Nazywany był szatanem przez profesora Gąsowskiego ze względu na jego przebiegłość i spryt.. 81% Plan wydarzeń "Szatan z siódmej klasy".. Powieść ukazała się w 1937 r. i jest jednym z wielu utworów pisarza dla młodzieży, w których propaguje pełen ciepła humor oraz wyraża wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.. Pod względem gatunkowym Szatan z siódmej klasy to powieść detektywistyczna.Tematem utworu jest śledztwo.. Tym razem jeszcze bardziej się zdumiał, gdyż ten z kolei mówił, że to nie jest jego dzień.. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Udostępnij.. 1 0 Odpowiedz.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćOpisz wygląd Adasia z "Szatan z siódmej klasy" 2010-02-16 13:32:51 Lektura " Szatan z siódmej klasy " Charakterystyka Adasia ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt