Liczebniki porządkowe niemiecki ćwiczenia

liczebniki porządkowe niemiecki ćwiczenia.pdf

Nie za dobrze poszło?. Liczebniki porządkowe od 1 do 19 tworzy się poprzez dodanie do liczebnika głównego przyrostka -te, przy czym istnieją wyjątki, .. Ćwiczenia online: Wskazówka Zaloguj się, aby zapisywać historię i wyniki Twojej nauki.Liczebniki porządkowe - podsumowanie.. Opinie naszych użytkowników.. Książki do nauki niemieckiego dla dorosłych i młodzieży — przegląd .Liczebniki porządkowe - ćwiczenia język niemiecki.. Widziałam (2) kominiarzy.. 1 Wstaw odpowiedni ą form ę liczebnika głównego.. Liczebniki porządkowe można zapisać jako cyfra + kropka lub słownie; Liczebniki porządkowe niemiecki - ćwiczeniaHome » ćwiczenia » Liczebniki porządkowe .. B1, B2) Liczebniki porządkowe (B1, B2) ← poprzednia lekcja następna lekcja → Pierwszy, drugi, trzeci - to właśnie liczebniki porządkowe.. Polecenie: Write the ordinal number in words.Zasada tworzenia liczebników porządkowych + ćwiczenia ----- Nasz E-BOOK: http:.Polityka prywatności: Ten serwis używa plików cookies w celach statystycznych.. - Liczebniki - liczebniki 1-10 - Liczebniki - Liczebniki - liczebniki porządkowe 1 - 10 - Liczebniki - LICZEBNIKIĆwiczenia - liczebniki 1.. Numery od 1 do 20: molto facile (8 cwiczenia .Die Ordnungszahlen - liczebniki porządkowe w języku niemieckim - ćwiczenie online Zapisz słownie podane w nawiasach liczebniki porządkowe..

Liczebniki porządkowe - język niemiecki.

Poza karteczką z lekcji, wrzucam link, z którego korzystałam ja (czekamy na rzutnik, dlatego póki co ćwiczenia w Internecie możecie tylko w domku robić, ale już niedługo będziemy robić w klasie :)) oraz inny link z dodatkowymi zadaniami do poćwiczenia.Liczebniki porządkowe - Ordinal Numbers - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. Liczby przydadzą nam się częściej, niż kolory, czy dni tygodnia, zastosowań jest wiele, w sklepie, w pracy itp. Jest to ważny element, dlatego poniżej znajdziesz pisownię oraz tłumaczenie na język polski - liczebniki po niemiecku .Widząc w statystykach, że często szukacie listy liczebników od 0 do 100 w języku niemieckim, postanowiłem taką listę przygotować, mimo że na blogu jest już wpis o liczebnikach.Tamto wytłumaczenie jest moim zdaniem jasno sformułowane, jednak dla pewności warto jest mieć nie tylko teoretyczne wytłumaczenie, ale także dokładną listę słów.Liczebniki porządkowe jezyk niemiecki Liczba wyników dla zapytania 'liczebniki porządkowe jezyk niemiecki': 749 Klasa 4 - liczebniki porządkowe 1-10 Teleturniejliczebniki 1 - Liczebniki kl.1 - Liczebniki 1.. Na torcie były .3 świeczki.Liczebniki porządkowe po angielsku!. : Mieszkam na drugim piętrze.. Kolejne, do 19 włącznie tworzymy przez dodanie -te na koniec liczebnika.Liczebniki główne i porządkowe — język niemiecki oraz zapis słowny liczb w tym języku..

Niemieckie ćwiczenia.

2014-11-23 13:58:10; Co to są liczebniki porządkowe {Niemiecki} 2010-05-09 21:55:44; Co to są liczebniki głównie i liczebniki porządkowe?. Źródła danych: Dane na podstawie serwisów Wikipedia i Wiktionary na licencji: CC BY-SA 3.0.. Cyfry, liczby - a więc liczebniki to w porównaniu do poprzednich ćwiczeń sprawa dość prosta, ale i tu mogą pojawić się pewne niespodzianki i problemy.. 1.Liczebniki porządkowe język niemiecki W języku niemieckim występują 4 nieregularne liczby porządkowe, których nazw musimy nauczyć się na pamięć - pierwszy, trzeci, siódmy i ósmy .. : Rafael Nadal był trzeci.. Ułamki zwykłe i dziesiętne, procenty, oraz kwoty w języku niemieckim.Wrzucam materiały z lekcji - klasy II - liczebniki porządkowe.. Wyjątki: 1, 3, 7 i 8.liczebniki porządkowe; liczebniki porządkowe, test z języka niemieckiego.. Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.Numery od 1 do 20 Rozumienie numerów Liczby porządkowe Numery od 1 do 100.. 2012-09-20 17:05:08Liczby po niemiecku od 1 do 100, 1000 i dalej.. Wyłączenia odpowiedzialności: Dane dostępne na stronie mogą zawierać nieścisłości i błędy.. Liczebniki po niemiecku.. Opuszcza się go przy nazwach władców i papieży, jak widzimy w tabelkach powyżej..

Cyfry w języku niemieckim.

: To jest mój pierwszy mąż.. : Piąte ćwiczenie jest bardzo trudne.. Liczebniki porządkowe (Ordnungszahlen; Ordinalzahlen) używa się do podania kolejności czy daty.. (lub II) - „drugi".Liczebniki porządkowe po angielsku: 1st, first, 2nd, second, 3rd, third, pozostałe z końcówką -th. e. Przeczytałam t ę ksi ążkę (3) razy.. a. Przygl ądał si ę (3) goł ębiom.. Proszę wpisać słowami odpowiednie formy liczebników.. Ponadto liczebniki porządkowe odmieniają się jak przymiotniki, czyli w zależności od rzeczownika, który określają, przybierają końcówki -o, -a, -i, -e: Sprawdź, czy umiesz je po niemiecku.. *Liczebniki porządkowe od 1 do 19 tworzymy poprzez dodanie końcówki -te lub -ten do liczebnika głównego.. niemiecki dla dzieci - Liczby do 100. : playEs la sexta película de este director.Liczebniki główne od 13 do 19 tworzymy dodając 'teen' do odpowiedniego liczebnika od 3-9.; 13 thirteen; 14 fourteen; 15 fifteen; 16 sixteen; 17 seventeen; 18 eighteen; 19 nineteen; Liczebniki główne oznaczające dziesiątki tworzymy dodając 'ty' do odpowiedniego liczebnika 2-9; 20 twenty ; 30 thirty ; 40 forty ; 50 fifty ; 60 sixty ; 70 seventy ; 80 eighty ; 90 ninety; Proszę zwrócić .Liczebniki główne i porządkowe można zapisywać za pomocą liczb, przy czym liczebnik porządkowy oznaczamy kropką po cyfrze arabskiej albo, obecnie rzadziej, cyfrą rzymską..

25 pytań Język niemiecki beata2003pl.

2010-05-20 16:21:50; Napiszesz odpowiednie liczebniki porządkowe?. Dzieci bawiły si ę (4) zabawkami.. Liczebniki odmieniają się dokładnie tak, jak przymiotniki.. Autorzy strony nie gwarantują ich poprawności i kompletności.playEste es mi primer marido.. b. Marek dostał dzisiaj (2) jedynki.. Aufgabe 1 Zapisz słownie następujące liczebniki porządkowe!. ; Liczebników porządkowych i ułamkowych używa się przeważnie z rodzajnikiem określonym (uwaga: niekiedy także z nieokreślonym).Liczebniki porządkowe najczęściej występują z rodzajnikiem określonym..Komentarze

Brak komentarzy.