Moje wrażenia po przeczytaniu lektury mikołajek
Autor książki potrafi przedstawić domową sytuację w taki sposób, że wydaje się być zaczarowana.Czytając książkę mogłam odpocząć od nauki i .Moje wrażenia po przeczytaniu Mikołajka -minimum 5 zdań- Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Ich przygody już od wielu lat bawią młodych czytelników na całym świecie.. Potem bardzo ostrożnie zapaliliśmy zapałkę, żeby nam nie zgasła - udało sią.. od Ana7219 20.05.2013 Zaloguj się by dodać komentarz .. Mikołajek jest świetną lekturą "przedsenną" dla maluchów.. Powiedział, że widział to na filmie z bandytami.. Tak więc jest to na pewno książka która podoba się pokoleniom.. Wie, że czasem na rodzicach może pewne rzeczy wymusićT: Nadajemy znaczące nazwiska bohaterom powieści pt. „Mikołajek".. Moje spotkanie zTak się dzieje podczas lektury tej książki: przez pierwszych kilkadziesiąt stron narrator tak prowadzi czytelnika, że ma się wrażenie autentyczności, a rzeczywistość książki jest zwykłym odzwierciedleniem codziennego życia (odtworzenie realnych zjawisk i rządzących nimi praw, zwykłych codziennych czynności człowieka).Alcest odgryzł koniec cygara i wypluł go.. Spoglądamy na świat oczami dziecka.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Bryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia..

Moje wrażenia po przeczytaniu Mikolajka.

Czas akcji: szkolne miesiące Miejsce akcji: Francja Bohaterowie: Gotfryd - bogaty tata Ananiasz - pupilek pani, nosi okulary Kleofas - najsłabszy uczeń Alcest - ciągle je Rufus - tata jest policjantem Euzebiusz - najsilniejszy z chłopców Maksencjusz - ma najdłuższe nogi, najszybciej biega Mikołaj .Zadanie: list zachęcający kolegę do przeczytania książki Rozwiązanie:droga kasiu na wstępie mojego listu, bardzo dziękuję ci za przysłane zdjęcia są naprawdę piękne, a twoja malutka siostrzyczka wygląda na nich jak królewna przepraszam także, że tak długo nie odpisywałam nie widziałyśmy się już dwa tygodnie, dlatego chciałabym ci opowiedzieć, co się u mnie wydarzyło .Jakie były Twoje wrażenia po przeczytaniu książki "Kamienie na szaniec"?. Główny bohater, tak samo, jak pozostali chłopcy chodzi do szkoły i odrabia lekcje, a w wolnym czasie bawi się i wygłupia na całego.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Język polski - Scenariusze lekcji języka polskiego w kl. IV - VI zawierające elementy oceniania kształtującego, opracowane pod kierunkiem Joanny Szkop.. Zwariowane przygody rozbawiły mnie do łez.. Książkę z chęcią słuchała moja młodsza siostra ( 5 lat) oraz moje kuzynki ( 10 i 8 lat)..

Kocham czytać, lecz lektury to dla mnie udręka.

"Mikołajki" poznaję dopiero teraz wspólnie z synem, po pierwszej części zażyczył sobie drugiej więc pewnie jego wrażenia są takie, jak wrażenia Twoich dzieci.. To była naprawdę fajna zabawa!. Mam do Was wielką prośbę.W poniedziałek mam napisac moje wrażenia takie krótkie z filmu "Opowieśc Wigilijna"albo z książki.Ale problem w tym że ani filmu ani książki nie przeczytałam.Jeżeli ktoś z Was mógłby poświęcic chwilke czasu dla mnie i napisac krótką wypowiedz kto czytał to będę bardzo wdzięczna.Elementy świata przedstawionego Czas akcji Czas bliżej nieokreślony, ale w noweli pojawia się wiele faktów potwierdzających wiek XIX, m.in: • katarynki - bardzo popularne w tym czasie, w małych miasteczkach podczas odpustów i jarmarków; kojarzą się z krajobrazem XIX-wiecznych miast, szczególnie z Warszawą; • Helena Modrzejewska - pan Tomasz, w zakładzie znanego .Dużo obrazków.. Przeczytaj recenzję Mikołajek i inne chłopaki.. Mikołajek i inne chłopaki to zbiór krótkich historyjek, z których każda zajmuje jeden rozdział.. Odpowiedz UsuńStreszczenie krótkie.. Akcja wielu z nich dzieje się w szkole, gdzie chłopcy psocą i dokuczają nauczycielom, nie robią tego jednak złośliwie, lecz raczej z nadmiaru energii.Na świecie jest niewiele książek, które dzieci i dorośli kochają równie mocno, co opowiadania o Mikołajku..

2011-01-19 19:38:15 Jakie są wasze wrażenia po przeczytaniu "Krzyżaków"?

Narratorem, a zarazem głównym bohaterem jest Mikołaj - siedmioletni chłopiec z Francji.. Po pierwsze wyraźnie widziałam, że nie interesuje się tak jak przy lekturze oryginału.. Przeczytaj recenzję Mikołajek.. Przekonaj się, ile zapamiętałeś z lektury serii René Goscinnego o niezwkłych przygodach tego małego chłopca.Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz… To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej.. A Wy co o niej myślicie?. 2011-01-19 19:38:15 Twoje zdanie o Ani Shirley ( Ania z Zielonego Wzgórza) ?. najmniej 10 zdań 2 Zobacz odpowiedzi .. Myślę że jeżeli dorosły zabrał się za lekturę to by się nie nudził a wręcz przeciwnie myślę, że się ubawi.Wszyscy krzyczeli i uganiali się po całym placu.. Rodzice też byli zaciekawieni.. Ich przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku!. ♦♦♦ Nie byłem zupełnie pewny, czy to jest dobry pomysł, palenie cygara, a poza tym miałem wrażenie, że to nie podobałoby się mamie i tacie, ale Alcest zapytał mnie, czy tata i mama zabronili mi palić.Pierwsza porcja przygód Mikołajka to 80 niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań zilustrowanych charakterystyczną kreską Sempégo.. Opowiadają one o przygodach głównego bohatera, Mikołajka, i jego szkolnych kolegów..

2009-04-20 14:08:17 Jakie były Twoje wrażenia po przeczytaniu książki "Kamienie na szaniec"?

Sugerowany wiek: żaden Ogólna ocena: Nie polecamKsiążka Mikołajek autorstwa Goscinny Rene, Sempe Jean-Jacques , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 18,31 zł .. Wszystko jest tu widziane oczami siedmiolatka, który niektórych spraw jeszcze nie rozumie i wynikająMikołajek.. lektura* Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2012-03-11 20:28:17Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz wypracowanie pt. "Moje wrażenia po lekturze Hobbita".Po przeczytaniu książki rodzice uświadamiają sobie na przykład, że nie wolno do własnego dziecka zwracać się pieszczotliwie, gdy ono przebywa w towarzystwie rówieśników ("Króliczku, zaśpiewaj nam piosenkę o krasnoludkach").. Opowiedz najciekawszą, najbardziej komiczną przygodę .Książka Mikołajek i inne chłopaki autorstwa Sempe Jean-Jacques, Goscinny Rene , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie .. To pierwsze zaciągnięcie zaskoczyło go, zaczął okropnie kaszleć i .Twoje wrażenia z opowieści wigilijnej?. Mikołajek nie lubi, gdy się go do czegoś zmusza, lubi natomiast się bawić, zwłaszcza z kolegami, w fajne gry.. Mały urwis z paczką swoich kumpli - Alcestem, który bez przerwy je, Gotfrydem, który ciągle ma nowe zabawki i Euzebiuszem, który lubi dawać chłopakom w nos - nie wiedzieć czemu, zawsze wkurzą swojego opiekuna, Rosoła.Ja nie wyniosłem żadnej wartości z tej lektury i starałem się pędzić do przodu aby tylko skończyć.. Ciągle miałam wrażenie, że Mikołajek to moje alter ego!. Bohaterowie główni, drugoplanowi, zwierzęcy.. Ponieważ cygaro było Alcesta, więc Alcest zaczął; wciągnął dym, wydając przy tym rozmaite odgłosy, i narobił bardzo dużo dymu.. Mikołajek, podobnie jak jego koledzy, miał swoje zdanie o dorosłych.. 2010-02-02 21:08:10 Jakie są lub były Twoje wrażenia po przeczytaniu tego tekstu?Jakie są twoje wrażenia po przeczytaniu lektury pt. "Ten obcy "?. 2012-03-11 20:27:50Mikołajek jest najlepszą książką, jaką czytałem.. "Kamienie na szaniec" to chyba jedyna lektóra która zrobiła na mnie naprawdę mocne wrażenie.. Przez lata książki ukazywały się w niezmienionej szacie grafiMikołajek i jego przyjaciele Euzebiusz, Joachim, Makscencjusz oraz Alcest to kultowe postaci stworzone przez Rene Goscinnego i Jeana Jacquesa Sempre.. Jestem osobą, która nadmierny puryzm językowy postrzega jako przeszkodę w komunikacji, jednak w przypadku Mikołajka natrafiałem na zdania, których sens był trudny do zrozumienia dla mnie nawet po kilkukrotnym przeczytaniu.Temat: Nasze wrażenia po przeczytaniu lektury ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt