Zasady prowadzenia rozmowy telefonicznej z klientem referat
Czasami lepiej oddzwonić do klienta z odpowiedzią niż przetrzymywać go na linii.. Obrazowanie.. To „rzut na taśmę", ostatnia szansa.. Przedstaw się.. Osobiście bardzo nie lubię kiedy konsultanci w branży B2B działają na zasadzie 'kopiuj/wklej .Rozmowy telefoniczne powinny być zawsze krótkie i zwięzłe - ich celem powinno być tylko przekazanie porcji konkretów.. W strukturze organizacyjnej firmy jest to komórka nie o charakterze merytorycznym, lecz usługowym.. Zasada nr 1. ktÓrakolwiek z wymienionych wyŻej przeszkÓd znacznie zmniejsza klarownoŚd wypowiedzi, szczegÓlnie w sytuacji, gdy gŁos jest zawsze nieco znieksztaŁcony podczas rozmowy telefonicznej.Zasady prowadzenia rozmów telefonicznych warto rozpatrywać z dwóch punktów widzenia.. Z reguły do większości rozmów handlowych są świetnie .Skrypt rozmowy sprzedażowej to, najprościej mówiąc, spisany plan rozmowy, jaką zamierza się wykonać.. Nie przetrzymuj klienta na linii.. Podczas rozmowy telefonicznej nigdy nie próbujmy opisywać żadnych obiektów, np. schematów produkcji, wyglądu budynku.W trakcie uśmiechu zmienia się wyraz twarzy, a to z kolei ma wpływ na ton głosu.. Raport znacznie ułatwi Ci stosowanie każdego z kolejnych sposobów na wyjątkową rozmowę.. Marta Lenkiewicz.Tytuł: ZASADY PROWADZENIA ROZMOWY Z KLIENTEM: Kategoria: SPRZEDAŻ I MARKETING / Obsługa Klienta: Metodyka: Ćwiczenia: Opis: CELE I KORZYŚCI - Warsztaty pozwolą Państwu: • poznać zasady skutecznego porozumiewania się • poznać etapy rozmowy z klientem • dopasować styl komunikacji własny do stylu klienta • pokonać przeszkody występujące w czasie rozmowy z klientem .Pani Kingo, rozmowa telefoniczna z klientami indywidualnymi (detal) jest zawsze trudna, szczególnie, kiedy nie można się "podeprzeć" żadną informacją (często bank daje bazę klientów z pewnymi informacjami, choć ze swoich szkoleń widzę, że i ta praktyka zupełnie się zmieniła - dzisiaj banki wynajmują prywatne osoby do .Po dobrym dopasowaniu zaczynasz prowadzenie - sprawiając, że druga osoba podąża w kierunku który Ty nadasz..

Zamknięcie rozmowy z klientem.

Nawiązując rozmowę telefoniczną, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.. Przydaje się on najczęściej podczas kontaktu telefonicznego, ale bywa także pomocny podczas bezpośrednich spotkań z klientami.. Warto zastosować następujące posunięcia: - daj klientowi wybór na zasadzie alternatywy „Zamówienia przyjmujemy e-mailem i faksem.Skuteczna rozmowa z klientem jest celem wszystkich handlowców.. Zasada nr 12.. Idąc w ślad za spisem treści znanej książki Iaina Maitlanda „Make the Call!". Każdy kontakt z Klientem jest ważny, nie tylko ten, gdy Klient przychodzi do nas coś kupić.Rozmowa telefoniczna jest często pierwszym sposobem, w jaki kontaktujemy się z nowym klientem.. poznasz, czytając bestseller Sztuka prowadzenia rozmów sprzedażowych autorstwa Lindy Richardson, światowej ekspert sprzedaży.. Jest to swego rodzaju ściąga, ogólnie rozpisany scenariusz rozmowy, który .POZNAJ Telefoniczny savoir-vivre, czyli zasady obowiązujące podczas biznesowych i prywatnych rozmów telefonicznych.. Zyskaj praktyczną wiedzę w zakresie przedstawiania się oddzwaniania godzin dzwonienia Naucz się z nami pewnie i skutecznie prowadzić rozmowy telefoniczne AVENHANSENRozmowa telefoniczna może mieć bardzo różny charakter, zależy bowiem od tematu tejże konwersacji..

HBRP ... Przygotuj się do rozmowy sprzedażowej z klientem.

W czasie rozmowy klient ma możliwość zorientować się w jaki sposób będzie potraktowany i jak w przyszWarto wiedzieć, jakie zasady powinniśmy stosować, prowadząc służbowe rozmowy telefoniczne.. Choć czynność ta wydaje się nam czymś naturalnym, to właśnie podczas rozmowy przez telefon łatwiej o popełnienie gafy, niż gdy rozmawiamy z kimś twarzą w twarz.. 3.Wczuj się w sytuację klienta.. Dlatego tak ważna jest nauka sprawnego komunikowania się.. Zdobywają wiedzę z sieci, od innych klientów i użytkowników, współpracowników czy własnych klientów i kontrahentów.. Dowiedz się jak efektywnie prowadzić rozmowę telefoniczną.. Każda taka rozmowa składa się z czterech zasadniczych składników.. Jeśli będziemy działać jak większość handlowców, klient odkryje nasze zamiary i szybko zakończy rozmowę.8.. II.Pamiętaj, że każdy klient jest ważny, a z wiele sytuacji może zakończyć się happy endem.. Klienci mają wysokie oczekiwania, przyglądają się wielu ofertom, edukują się sami.. Musi odkryć swoje potrzeby, motywy podejmowanych decyzji.. I czy będzie chciał rozmawiać po raz kolejny.kaŻdy z tych elementÓw powoduje, iŻ twoja komunikacja z klientem nie bĘdzie przebiegaŁa bezproblemowo..

Wracając do rozmowy podziękuj za oczekiwanie.

Zamknięcie rozmowy z klientem powinno zawierać próbę pozytywnego sfinalizowania transakcji lub ustalenia terminu spotkania.. Jeśli musisz wyciszyć/zawiesić rozmowę, poinformuj o tym klienta wyjaśniając przyczynę.. Poziom obsługi klienta w polskich firmach stopniowo rośnie.. Na tradycyjnych szkoleniach słyszysz, że obiekcje klienta to dar, bo klient mówi o swoich wątpliwościach i wtedy możesz z nimi sobie jakoś .Współcześni klienci wymagają od handlowców i działów sprzedaży dużo więcej wysiłku, kompetencji i wiedzy.. Porównaj: Przedstawianie przez osoby trzecie - porady.. Od niej zależy czy osoba po drugiej stronie słuchawki zdecyduje się współpracować z nami i naszą firmą.. W dużym sekretariacie może być zatrudnionych kilka osób, ale najczęściej .W każdym kontakcie z Klientem stosuj zasadę najwyższej staranności i zasady savoir vivre biznesowego.. Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że na coraz bardziej nasyconym rynku walka o nowego klienta wymaga wysokich nakładów, a korzyści takiej strategii są mniejsze, niż w przypadku prowadzenia stałej sprzedaży w grupie lojalnych użytkowników marki.. Trudno zliczyć rozmowy, które odbywamy w ciągu dnia: zarówno te służbowe, jak i prywatne, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu.. Jeśli poświęcisz trochę czasu, żeby je wyćwiczyć, twoje rozmowy z klientami będą kończyć się sukcesem.Brak takich umiejętności może prowadzić do samotności i poczucia bezsilności, niezadowolenia z pracy i rozczarowań w życiu osobistym..

Najważniejszą zasadą prowadzenia rozmowy przez telefon jest zwięzłość i konkretność wypowiedzi.

W trakcie rozmowy telefonicznej prawie 90% wrażenia robi ton głosu, tylko 10% treść komunikatu, który przekazujesz.Pamiętaj, że rozmowa telefoniczna z klientem początek budowania relacji i kluczem do sukcesu jest pozostawienie dobrego pierwszego wrażenia.. Odpowiedni sposób prowadzenia rozmowy oraz świadomość błędów, które każdemu z nas zdarza się popełniać mogą zapewnić nam przewagę w postaci skutecznej obsługi klienta, a nawet nawiązania relacji.Nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu.. Okaż zrozumienie.. Taka pierwsza rozmowa z klientem przez telefon już się nie powtórzy - szansę na zrobienie wrażenia masz tylko raz.Prowadzi to do obniżonej samooceny i demotywacji do wykonywania dalszej pracy.. Niektórzy trenerzy sprzedaży zalecają postawienie lustra na biurku tak, by nieustannie przypominało o uśmiechu na twarzy.. Zasada nr 13.Dowiedz się jak efektywnie prowadzić rozmowę telefoniczną.. Telefoniczny savoir vivre to nieodzowna .Przykłady, jak zakończyć rozmowę telefoniczną z klientem.. Warto mieć pod ręką coś do notowania, a przed ważną rozmową przygotować się i ewentualnie zapisać listę pytań do naszego rozmówcy.Swój wpis kieruję do wszystkich, którzy, nawet sporadycznie, mają do czynienia z klientami.. Nakłonienie do rozmowy Głównym celem sprzedawcy powinno być nakłonienie klienta do rozmowy.. Pomyśl - czasem każdy z nas ma zły dzień, coś pójdzie nie po naszej myśli.Zadania sekretariatu Sekretariat jest komórką organizacyjną, której głównym zadaniem jest odciążanie kierownika od drobnych, uciążliwych spraw administracyjno - biurowych i techniczno - usługowych.. Aby dokładniej poznać proces raportu, przeczytaj ten artykuł: Jak zbudować głęboki .Są to często zastrzeżenia merytoryczne, wynikające z faktu, że obecnie klient jest bardziej wyedukowany niż jeszcze 10 lat temu i posiada często większą wiedzę o produkcie niż handlowiec.. Podczas rozmowy ze zdenerwowanym czy niezadowolonym klientem, postaraj się wczuć w sytuację.. Nikt nie lubi, a w wielu przypadkach nawet nie ma zamiaru, rozmawiać z nieznajomym.Zasady profesjonalnej rozmowy telefonicznej, czyli jak zrobić dobre wrażenie:) 25 listopada, 2014 25 listopada, 2014 mbiuroo 1 komentarz Będąc perfekcjonistą, powinieneś wiedzieć, że bez względu na to czy rozmawiasz przez telefon z jedną osobą, czy jesteś uczestnikiem telekonferencji ważnym jest zawsze zostawić po sobie dobre .Poznaj 3 zasady, dzięki którym Twoja rozmowa sprzedażowa ma szansę zakończyć się sukcesem.. Pierwszym z nich jest pozycja osoby wykonującej połączenia.. Dotyczy to spotkań bezpośrednich, korespondencji, rozmów telefonicznych, wizyt Klienta w naszym biurze czy naszych u Klienta.. O ile pierwsze wrażenie odgrywa fundamentalną rolę na początku rozmowy, zachęcając klienta do kontynuowania dialogu, to ostatnie wrażenie - które buduje się przy zakończeniu rozmowy - odpowiada za to, jakie ogólne odczucie będzie miał nasz rozmówca po tym dialogu.. Składa się z listy pytań oraz schematów potencjalnych odpowiedzi..Komentarze

Brak komentarzy.