Owoce i warzywa po niemiecku ćwiczenia
W ten sposób na pewno powiększysz zasób swojego słownictwa i będziesz wiedział, z czego składają się potrawy.. Załączam wzór kilku kart obrazkowych.. Jeśli jesteście zainteresowani taką dietą to koniecznie musicie znać nazwy jak największej liczby warzyw.. Zawiera nieodpowiednie treści?. .Warzywa, słownik polsko-niemiecki Dzisiaj postaram się przybliżyć Państwu temat warzyw po niemiecku.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Twój adres email nie zostanie opublikowany.. Część z nich ma nazwę podobną do polskiej, a część podobną do angielskiej, co znacznie ułatwia nauczenie się większości z nich.Ćwiczenia do wydruku.. Owoce - cz.1 - b/c; Owoce - cz.1 - kolor .Język niemiecki dla dzieci - warzywa po niemiecku.. Biznes i Finanse (34629) Biznes i Finanse (34629) Wszystkie (34629) Banki (7600) Bankowość Elektroniczna (50) E-biznes (3855) Ekonomia (1816) .Owoce po niemiecku to naturalnie obowiązkowa pozycja do nauki!. Prezentacja dialogów - zakupy w sklepie owocowo-warzywnym.. INSTRUKCJA: Jak wykonać fiszki.. 49 fiszek sprawi, że nie będziesz miał problemów z nazewnictwem po niemiecku.Owoce to bogate źródło witamin i naturalnego cukru.. Wersja do wydruku Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadaćPrzy omawianiu produktów spożywczych, takich jak warzywa i owoce, nie można pominąć, że są one dla nas bogatym źródłem witamin i składników mineralnych.To nie jedyna ich zaleta, ponieważ jest ich naprawdę bardzo dużo, lecz także wspomnijmy, że są to produkty o niskiej wartości energetycznej, po prostu o małej zawartości kilokalorii [kcal].Rzeczowniki złożone []..

Warzywa po niemiecku.

Karty obrazkowe do pobrania tutaj: warzywa i owoce 38 kart.. Te same zasady dotyczą owoców po niemiecku.Niemiecki dla opiekunek seniorów.. Niemieckie nazwy potraw, posiłków, produktów spożywczych, niemieckie nazwy owoców i warzyw.Owoce i warzywa po niemiecku W prezentowanej przez nas lekcji poznasz wszystkie owoce i warzywa po niemiecku, a także spożywane na co dzień napoje.. Wegetarianie rezygnują z mięsa i żywią się w większości warzywami.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Warzywa po niemiecku przydają się nam w wielu sytuacjach, od zakupów w sklepie, po przepisy kulinarne, dlatego warto się ich nauczyć.. Pytania .. Owoce po niemiecku Nie wiesz, jak jest po niemiecku arbuz, brzoskwinia, gruszka, jabłko czy malina?Coraz większą popularnością cieszy się wegetarianizm.. Kupujemy owoce, warzywa, pieczywo i napoje po niemiecku.. Nauka niemieckiego dla dzieci od podstaw.I pamiętaj: po polsku rzeczownik ‚warzywa' używa się w liczbie mnogiej, na przykład:Warzywa są zdrowe!. Niemiecki - Owoce - Pokoloruj słowa.. Link do pobrania 30 kart znajduje się poniżej.. Quiz w Poczekalni.. rzeczownik.. Są one obecne w naszym życiu codziennie.Warzywa są zdrowe i zawierają dużo witamin, dlatego jemy je czasem parę razy dziennie.Dawno nie produkowałem nic w tej formie, więc tym bardziej cieszę się, że udało mi się naleźć chwilę, aby zaprezentować kilka słówek z działu „Obst - owoce"..

Owoce i warzywa - karty pracy.

Obrazki będą podpisane słówkami po niemiecku, a na nagraniu dwukrotnie usłyszycie dane słówko .Owoce i warzywa- (Obst und Gemüse) ananas- e Ananas jabłko- r Apfel pomarańcza- e Apfelsine (e Orange) morela- e Aprikose banan- e Banane jagoda- e Beere gruszka- e Birne jeżyna- e Brombeere daktyl- e Dattel żołędź- e Eichel figa- e Feige granat- r Granatapfel borówka- e Heidelbeerev malina- e Himbeere porzeczka- e Johannisbeere kasztan- e Kastanie wiśnia- e Kirsche"owoce" po niemiecku — Słownik polsko-niemiecki | zobacz "owoce" po polsku .. Obst, czyli owoce po niemiecku, nie ma liczby mnogiej, a sam rzeczownik Obst (das Obst) jest używany bez rodzajnika.. MYSZA282 4 lata temu.. Wystarczy kilka razy przejrzeć materiał, aby zorientować się, że wszystkie owoce są opanowane do perfekcji.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. Niemiecki - Owoce - Mój ulubiony owoc (ranking).. Jakie jest twoje ulubione warzywo?. Po niemiecku warzywa mają liczbę pojedynczą: das Gemüse, czyli mówi się: Gemüse ist gesund!. Tak i teraz mam nadzieję, że nie będziesz się męczyć z tematem owoce po niemiecku.Postarałem się tutaj przedstawić tylko te najbardziej potrzebne informacje!Lektion 4 Produkty spożywcze po niemiecku..

owoce.

Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. Pytania do uczniów: Jaki jest twój ulubiony owoc?. Przyporządkowanie owoców i warzyw do kolorów (czerwony, zielony, żółty) - tabelka.. Przygotowałam kilka drobiazgów - znajdziecie je w pliku powyżej.WARZYWA I OWOCE • KONSPEKTY I KARTY PRACY • pliki użytkownika jolas_79 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • warzywa.doc, zapasy.jpgOwoce po niemiecku można bez problemu nauczyć się właśnie z Fiszkoteką!. Udostępnij.. 95 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Na czwartej lekcji pójdziemy na zakupy i nauczymy się jak odmieniać rzeczowniki w czwartym przypadku, bierniku (Akkusativ), odpowiadającym na pytanie kogo?co?Isst du genug Obst - czy jesz wystarczająco dużo owoców?. Słówka z wymową i ćwiczenia online i do wydruku.. Ćwiczenie wymowy (nazwy owoców i warzyw).. Niemiecki - Owoce - Na deser.. (Owoce są zdrowe.). Niemiecki - Owoce - Piszemy po śladzie.. Składają się one z dwóch lub więcej wyrazów pisanych łącznie, z których ostatni zawsze jest rzeczownikiem, a poprzednie wyrazy mogą być innymi częściami mowy, np. przymiotnikami.Przykłady użycia - "warzywa" po niemiecku Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. indeks Die Gesundheit - Zdrowie - Niemiecki słownik tematyczny.. W tym słowniczku tematycznym dowiecie się jak nazywają się poszczególne owoce po niemiecku, jak i 3 popularne idiomy niemieckie z owocami w roli głównej.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Potrzebuje wszystkie warzywa i owoce z rodzajnikami na niemiecki..

Zobacz również: Jedzenie po niemiecku i Owoce po niemiecku.

Począwszy od dzieciństwa, przez dorosłość, aż do starości każdy powinien jeść Owoce, warzywa i zioła: warzywo - das Gemüse (-) marchew - die Karotte (-n)Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Owoce po Niemiecku?. zrywać (owoce, warzywa) = pflücken +1 znaczenie.Visit the post for more.. Polish JO: Przekonacie się teraz jaka jest wiedza dzieci na temat tego skąd biorą się warzywa .Czy znasz te owoce i warzywa po niemiecku?. Niemiecki - Owoce - Wykreślanka; Niemiecki - Owoce - Dobierz odpowiednie nazwy.. Pytania .. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *CD 1 93 LEKCJA 7 Warzywa: Smaki: W restauracji: Dla ambitnych!. Są źródłem bardzo istotnych witamin, których spożywania jest niezbędne do zachowania dobrej kondycji zdrowotnej.Owoce i warzywa - karty obrazkowe.. owoce.. Biznes i Finanse (34507) Biznes i Finanse (34507) Wszystkie (34507) Banki (7586) Bankowość Elektroniczna (42) E-biznes (3844) Ekonomia (1809) Fundusze UE (615) Giełda (793) Inwestowanie .W skład zestawu wchodzą: - 3 kolorowe karty pracy w formacie A4 wygodne do wydrukowania w dowolnej ilości do pracy z uczniem, - 18 obrazków z podpisem po niemiecku oraz 18 obrazków bez podpisu (format A5), przedstawiających owoce i warzywa: jabłko, gruszka, śliwki, arbuz, winogrona, truskawki, maliny, banan, cytryna, pomarańcza, pomidor, ziemniaki, ogórek, cebula, papryka, burak .5.. Polish ♫Nie ma innej drogi♫ ♫Dans l'espace, więc pomóż♫ (Śpiewa) ♫Zebrać owoce ♫ (Śpiew)‹ Die Frucht - Owoce - Niemiecki słownik tematyczny.. Fiszki..Komentarze

Brak komentarzy.