Jak nauczyć się liczb po niemiecku
Oto początkowe cyfry po niemiecku: 0 - null ; 1 - eins ; 2 - zweiDATY PO NIEMIECKU .. bo jutro mam kartkówkę .. czyli mianowicie 20 i 30 to są odbicia od normy.. Zamów smażoną kiełbasę w restauracji w Berlinie, poprowadź ekscytującą rozmowę po niemiecku w pociągu jadącym do Wiednia lub zamelduj się w hotelu w Monachium.Pozdrowienia po niemiecku.. Podoba się?. A wcale nie znają reguł gramatycznych!. Liczby od 1 do 12 to unikalne słowa, które należy zapamiętać.Aby napisać i zapamiętać poprawną pisownię 73 w niemiecku słowach najlepiej nauczyć się reguł języka do pisania liczb w słowach.. W celu tworzenia większych liczb wystarczy znajomość poniższych zasad oraz cyfr od 1 do 9.. Wówczas wystarczy pamiętać o niezbędnych słówkach nach, vor i halb.. Poniżej znajdziecie liczby po niemiecku od 1 do 100, 1000 i jeszcze dalej, oraz zasady ich tworzenia.Liczby po Niemiecku i jak sie je czyta.. Co robimy?. xd 2011-03-09 14:39:30Jak szybko nauczyć się liczb do 50 z niemieckiego?. Na początek kilka ogólnych zasad: - liczby w języku niemieckim piszemy małą literą, WYJĄTKI to: 1.000.000 - die Million 1.000.000.000 - die Milliarde 1.000.000.000 .000- die .Godziny po niemiecku to temat dość prosty pod warunkiem, że ma się opanowane liczby.. Poznaj sekret!. Szans na takie pytanie jest wiele, naprawdę wiele!. Własnoręcznie przygotowuję sobie listę słówek i po prostu się ich uczę..

Polecam nauczyć się ich na pamięć!

Bardzo ważne, by były to konkretne postanowienia - mało skuteczne będą założenia typu: „Nauczę się niemieckiego tak szybko, jak to tylko możliwe".Aby napisać i zapamiętać poprawną pisownię 97 w niemiecku słowach najlepiej nauczyć się reguł języka do pisania liczb w słowach.. To bardzo bardzo proste;) zapamiętać liczby od 0 do 12, a potem nauczyć się je umiejętnie łączyć liczby od 0 do 10.. Trzeba wyznaczyć sobie cel i czas, w jakim chcemy go osiągnąć.. Dzielimy ją na dwa człony: 14 i 10.. Jak nauczyć się mówić po niemiecku - pierwsze krokiA tak naprawdę można nauczyć się mówić po niemiecku nie znając perfekcyjnie reguł gramatycznych!. 2009-11-29 12:54:45 Napiście mi wymowe liczb od 0 do 20 po niemiecku 2012-11-03 14:50:49Jak nauczyć się szybko liczyć skalę ?. No tak - teraz czas na trochę nauki.. 2011-12-15 16:23:31 Jak najlepiej nauczyć się liczyć po niemiecku ?. Teraz polecam nauczyć się słówek i zwrotów użytych w tej lekcji.. Liczby niemieckie do miliona są zapisywane razem jako jedno słowo.. Liczby niemieckie do miliona są zapisywane razem jako jedno słowo.. Przydałyby się .. Jeśli macie to już za sobą, reszta jest bardzo prosta.. Liczebniki niemieckie.. Liczb i zyfr bo wiem, że to się jakoś wymawia ,że jak jest np. 48 to najpierw sie mowi 8 a pozniej 40, a Ja nawet nie wiem jak .Jak szybko nauczyć się liczb /cyfr po niemiecku?.

Pierwsze trzynaście cyfr po niemiecku.

Mimo że tworzenie niemieckich liczebników podporządkowane jest pewnym zasadom, nie obowiązują one liczb 0-12.. Liczby po niemiecku są jedną z najbardziej niezbędnych podstaw przy nauce tego języka.. Zdradzam w nim bardzo sprytny sposób na to aby w krótkim czasie nauczyć się języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym umożliwiającym .Jak nauczyć się liczyć po niemiecku?. Kiedy wpisaliśmy frazę "jak nauczyć się mówić w języku obcym?. Wystarczy jako przykład podać dzieci, które nie mają oporów w mówieniu w obcym języku.. Po pierwsze liczebnikom od 13 do 19, dodajemy końcówkę zehn.. Liczby po niemiecku (0-19) - Zahlen (0-19)"Muszę nauczyć się słówek, ponieważ jutro piszę klasówkę.". Wykorzystujemy je podając godziny lub daty po niemiecku.. Naucz się ze mną liczb niemieckich wraz z wymową raz na zawsze.. bab.la nie jest odpowiedzialne za ich brzmienie.. Lekcja 2 .. Dlatego też nie może ich zabraknąć w tym kursie online.. Chcąc nauczyć się pisania dat po niemiecku, trzeba mieć opanowane zagadnienie z zakresu liczebników porządkowych..

[email protected]

Pytamy o wiek.. Oto lista najważniejszych kolorów w języku niemieckim.. I jeszcze jedno słówko w temacie jak szybko nauczyć się mówić po niemiecku.Wielu z nas uważa, że kolory po niemiecku nigdy się nie przydadzą za granicą, ale czy na pewno?. Włóż headset VR i zanurz się w świecie języków.. Przedstawiam Ci kilka fajnych zwrotów, które przydadzą Ci się podczas rozpoczynania rozmowy.. Jeśli jeszcze nie, zacznij, a zobaczysz jak szybko zaczniesz mówić po niemiecku.. I baba bd mnie w pon pytała i jak nie bd umiała to nie zdam.. I jak szybko się tego nauczyć.. naucz się na pamięć.. Jestem obecnie w Niemczech i bardzo co mi się podoba w tym kursie jest to że twórca uczy tego jak typowo mówi się w Niemczech.. Pierwszy człon .Przykłady użycia - "nauczyć się" po niemiecku.. Mamy przed sobą datę: 1410 r. Chcemy tę datę powiedzieć w języku niemieckim.. Więcej informacji tutaj.Ile masz lat po niemiecku?. Jeśli więc rozpoczynasz swoją przygodę z językiem niemieckim, nie pozostaje Ci nic innego, jak nauczyć się ich na pamięć.. Bo nie uczyłam się iwgl.. Mam 8 zagrożeń, a w tym z Niemca.. julita 24 marca 2015 - 11:53 .. 20 września 2016 - 10:38.. Zegar 24- godzinny jest powszechnie używany w języku niemieckim, jednak zegar 12- godzinny jest również często stosowany W języku niemieckim możliwe jest również określenie czasu poprzez podanie godziny .Poznaj Mondly VR, pierwszą aplikację wirtualnej rzeczywistości, która pomaga nauczyć się mówić po niemiecku..

2009-11-19 21:09:34 Umiesz liczyć po niemiecku ?

Sprawdź czy któreś z nich już stosujesz.. Znajomość liczb jest konieczna, gdyż przydaje nam się w życiu codziennym.Jak szybko nauczyć się liczb/cyfr po niemiecku?. Liczby od 1 do 12 to unikalne słowa, które należy zapamiętać.Liczby po niemiecku wymawia się odwrtotnie niż w języku polskim, dlatego wiele ma z nimi problemy.. W 20-stce masz tą specyficzną końcówk .Masz kilka możliwości: - nauczyć się na pamięć - nauczyć się wzorów skróconego mnożenia i jak nie pamiętasz to szybko policzyć w pamięci np. 23^2=(20+3)^2=400+120+9=529 - po prostu wymnożyć dwie liczby przez siebie na kartce lub w pamięciJeśli zadajesz sobie pytanie - Jak nauczyć się niemieckiego lub właśnie rozpoczynasz naukę i chcesz szybko zobaczyć pierwsze efekty, a nie wiesz od czego zacząć lub w jaki sposób się uczyć to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.. ", wyszukiwarka internetowa pokazała nam ponad 4 mln wyników!Nie trzeba tu tak naprawdę żadnego komentarza.Liczebniki po niemiecku - Zahlen Część 1 oraz Część 2 to tytuł Podcastu, dzięki któremu możesz nauczyć się liczebników od 0 do 20.. Ale jeśli już zrozumiesz zasady dotyczące tworzenia liczb w języku niemieckim, na pewno łatwiej Ci będzie je zapamiętać.. Koncentruję się na określonej partii materiału i najważniejsza jest dla mnie w tym momencie ich pisownia i znaczenie.. ;) Po prostu musisz zapamiętać, że są to 20 - zwanzig, 30 - dreißig.. Używa się ich również przy podawaniu godziny i daty po niemiecku, a także podawaniu kolejności i numerowaniu.. Pomoc w przygotowaniu pracy po niemiecku Naucz się jak określać czas po niemiecku.. Celem nadrzędnym będzie zapewne jak najlepsza ocena z klasówki.Adres mailowy.. Oto kilka sprawdzonych metod, które pomogą Ci nauczyć się mówić po niemiecku.. W szkole .Dzięki tym prostym zasadom szybko nauczysz się mówić płynnie po niemiecku.. Nie zapomnij nauczyć się wymowy słówek!Na początek koniecznie trzeba zadać sobie pytanie o to, czego i po co chcemy się nauczyć.. Jeśli chcesz wrócić do liczb kliknij na zakładkę podstaw niemieckiego ABCJak nauczyć się mówić po niemiecku?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt