Opowiadanie twórcze na podstawie mitu o odyseuszu
1) Na podstawie notatek z dnia 15.04.2020 o opowiadaniu twórczym postaraj się napisać historię Kopciuszka, gdyby nie zgubił pantofelka.. Wojna spadając na niego nagle pokrzyżowała mu wszelkie plany związane z rodzina.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. - Przeczytaj opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Dedalu i Ikarze (podręcznik str. 270 .Zadanie: opowiadanie o prometeuszu Rozwiązanie: jednym z najważniejszych i najszerzej znanych bohaterów mitologii greckiej był prometeusz Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.. to akurat nie napisane przeze mnie tylko skopiowane ale sens wyszedł by ten sam więc :::Mit o Prometeuszu::.. Jednak mimo wygód z radością przyjął on wyrok Zeusa, który nakazywał mu wracać do Penelopy.. Proszę wybrać jeden temat.. Mit o wojnie trojańskiej pokazuje, że w losy świata ingerują .opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Odyseusz myślał, że to będzie cudowny czas, lecz się mylił.. - Przeczytaj informacje dotyczące zasad redagowania opowiadania twórczego na podstawie mitu lub przypowieści (podręcznik str.269), najważniejsze wpisz do zeszytu..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Kalipso płakała, ale wyrok Zeusa musiał zostać spełniony.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Niezależnie od posiadanych racji lub ich braku, obydwie strony zaciekle walczą o zwycięstwo.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Idą w ruch pisaki, kredki, zakreślacze, które sobie wzajemnie pożyczamy.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Niestety od samego początku prześladował go pech, w wyniku którego tracił kolejnych członków załogi.Pluton przejąwszy się całą tą historią pozwolił mu powrócić na ziemie, aby ukarać niegodziwą żonę i zarządzić, co potrzeba, po czym ma powrócić.. Gdy grał na lutni i harfie, wszystko wkoło niego mu wtórowało: drzewa, ptaki, zwierzęta..

Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.

Pani od polskiego nie dała wytycznych co do długości opowiadania najlepiej takie nie za długi nie za krótkie .. na podstawie dotychczas poznanych utworów jana kochanowskiego wypisz jakie postawy wobec zycia zaleca poeta.. Po zakończeniu wojny trojańskiej Odyseusz wraz ze swoimi towarzyszami wyruszył w podróż powrotną do domu, na Itakę, gdzie oczekiwała na niego żona Penelopa z synem Telemachem.. Porzucił żonę i syna, wyruszył na wojnę, obiecując jak najszybciej wrócić, lecz wojna trwała i trwała.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o opowiadanie twórcze na podstawie mitu o PrometeuszuTemat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Prometeusz był tytanem, twórcą rodu ludzkiego - ulepił on człowieka z gliny pomieszanej z łzami a dusze dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz opowiadanie od twórcze na podstawie mitu Dedal Ikar .. Szkoła podstawowa +5 pts.. Dedal leciał nisko, ale przynajmniej doleciał.. Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.Dedal i Ikar - Opowiadanie .Mit stanowi opowieść o wojnie, która wywołana była pośrednio przez próżne boginie.. Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przyk\ad: rozpoczynajace .Orfeusz był pięknym i młodym królem Tracji..

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.

Początek wojny trojańskiej, piękna Penelopa poczęła syna, któremu na imię było Telemach.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Jedna z wersji mitu mówi, że spotkał ich za to gniew boga mórz, Posejdona, który sprawił, że ich wyspę otoczyły ogromne skały, czyniąc ją niedostępną.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. Napisz inne zakończenie mitu.. Bohaterowie bardzo się kochali i byli szczęścili.Na ziemi zapanowały susze i klęski przyrody, pola nie dawały plonów, rośliny umierały.. Temat 1.. Ale przez zjedzenie granatu, Persefona musiała na część roku wracać do męża.Znajdziesz tu informacje o tym jak pisać opowiadanie - wypowiedź twórczą na sprawdzian ósmoklasisty, cechy opowiadania, elementy opowiadania, kryteria oceny opowiadania.Opowiadanie twórcze wymaga większego wysiłku, sprawności językowej i fantazji.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćPomimo wywołanego przez Posejdona sztormu Odyseusz dotarł do wyspy gościnnych Feaków, którzy wyprawili go w podróż do domu, sowicie obdarowali i zostawili śpiącego na Itace.. Niestety syn nie posłuchał przestróg ojca i wzbił się za wysoko..

Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,Mam napisac opowiadanie twórcze współczesnej wersji mitu o Orfeuszu.

Król Koryntu poszedł, ale nie wrócił.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść utworu, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze.. Ledwie wypłynął, przypomniał sobie o nim gniewny Posejdon i znów .Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów mitologicznych lub biblijnych, na przykład przeniesionych w czasy współczesne.. W końcu promienie słoneczne roztopiły wosk, a nieroztropny Ikar wpadł do wody i zginął.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów mitologii lub iblii, którzy zostali na przykład przeniesieni w czasy .. zapisz tytuły utworów w których te .2.. Proszę zapoznać się z szczegółowymi informacjami - podręcznik str. 269 - 270.Opowiadanie uwzględnia cechy charakterystyczne gatunku, do którego się odnosi.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Pamiętaj o czasownikach dynamizujących akcję (biegł, szedł, skoczył, rozbił, huknął), a także o określeniach miejsca akcji (na rogu stał, z lewej strony wyskoczył, w parku znajdował się) oraz czasownikach, przysłówkach i przymiotnikach uplastyczniających opisy (drzewa kwitły, zieleniły się liście, było ciepło, miała .Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Temat: Jak może zakończyć się historia Kopciuszka - opowiadanie twórcze.. Kiedy wreszcie Zeus odnalazł Demeter, rozkazał Hadesowi zwrócić Persefonę jej matce.. Jego żoną była równie urodziwa Eurydyka - nimfa drzewna hamadriada.. d) pamiętaj, że w mitach i przypowieściach zawarte jest przesłanie, czyli przestroga przed niewłaściwym zachowaniem lub nauka, jak należyLekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Napiszecie opowiadanie o Prometeuszu?. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Przedstawieni w micie ludzie to postaci niezwykle dzielne, ale i też niezwykle uparte.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.Streszczenie krótkie.. Ćwiczenia - do wyboru.. Na sporządzonej przez siebie tratwie Odyseusz ruszył na morze.. Bogowie zapomnieli o nim, a on sam starał się być cicho i ostrożnie, żeby o nim w ogóle nie słyszano i mówiono.Pewnego dnia Dedal i Ikar wzbili się w powietrze, spełnili odwieczne ludzkie sny o lataniu, byli pierwszymi lotnikami..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt