Praca klasowa z lektury w pustyni iw puszczy
TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Trololo 29 kwietnia 2014 JEA.. 6/6 Geniusz!. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jako''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.. Pytania zawarte w teście.. Staś miał czternaście lat.. Urodził się w Port.Praca klasowa z ,,w pustyni i w puszczy'' pomozesz .. Praca klasowa z ,,w pustyni i w puszczy .. grudzień 1911 r.15 Pytań o lekturze ,,W pustyni i w puszczy".. Życzę miłego rozwiązywania.. Czy może pamiętacie przykłady na pracy klasowej?. Był blondynem o niebieskich oczach.„W pustyni i w puszczy" to książka obfitująca w galerię różnorakich postaci, o różnych charakterach.. 3.Charakterystyka wybranej postaci Prosze o pomoc musze wybrac jeden temat z 3 podanych i napisac na jego temat wypracowanie to jest na jutro prosze o szybka pomoc"W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Rozwiąż test!Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Kiedy urodzisz?. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smaina.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami..

Tagi dla tego testu: W pustyni i w puszczy.

Niee!Peszek.. D: #Lekturanapolski.. Zadrościsz?. Staś Tarkowski to czternastoletni Polak, który wychowywał się i dzieciństwo spędził wraz ze swoim ojcem-inżynierem w Egipcie.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego („W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza) „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza, opis burzy „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza - opis Mahdiego „W pustyni i w puszczy" - charakterystyka Stasia Tarkowskiego; Streszczenie lektury W pustyni i w puszczyStreszczenia lektur .. 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi .Hejka więc miałam ten sprawdzian w tamtym roku i z tego co pamietam pytania były takie-Opisz postać Stasia Tarkowskiego pod względem charakteru-Wymień co najmniej 5 cech rozpoznawczych dla Nel-Wyjaśnji dlaczego Staś zachował taka a nie inną postawę w stosunku dla nel - wymień 2 miejsca odległych krajów do jakich udały sie dzieci-Jak nazywa się lek na febrę-Co mogło kierować .Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Udostępnij.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Pytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" .. Np. rozmowa z Mahdim, nieprzyjęcie wiary Mahdiego przez Stasia, głód, żebranie i praca Stasia, choroba Idrysa, spotkanie Greka, który dał im chininę i jedzenie na drogę..

Praca klasowa różni się od kartkówki.

Jakim typem Crewmate w Among Us jesteś?. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: monahomania monahomania monahomania dolina issy streszczenie szczegółowe monahomania wzór mowy oskarżycielskiej puls ziemi 3 położenie oraz środowisko przyrodnicze polski ćwiczeniaa) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Plik Test z treści lektury W pustyni i w puszczy.pdf na koncie użytkownika martap1978 • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 3 maj 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Piotrex123 5 lat temu.. Muszę tą lekturę na polski.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Moim zdaniem po przeczytani lektury pt. .Napiszesz list do kolegi zahecajacy do przeczytania ksiazki pt W pustyni w puszczy 2012-01-22 15:56:54 napisz list do kolezanki w ktorym zachece kolezanke to przeczytania ksiazki pt. w pustyni i w puszczy 2010-11-30 13:53:15Praca klasowa z lektury w pustyni i w puszczy.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Obiecuję ze się odwdzięczę !. Wybiera się jeden temat i go opisuje - dotyczący książki.. Matka chłopca - Francuzka zmarła przy jego urodzeniu.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po .''. W pustyni i W puszczy" Test dla klas piątych.. Zadanie klasowe z ,,W pustyni i w puszczy" Mam pytanie jakie mogą być tematy zadania klasowego z ,,W pustynia i w puszczy".. Proszę o pomoc osoba która trafiła w sedno i wiedziała nie zgadła ale wiedziała jakie będą tematy uznam jako najlepszą odpowiedź.W pustyni i w puszczy - test..

2.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Z czego miałbyś 6, gdyby te przedmioty pojawiły.. Do którego domu z Hogwartu pasujesz?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Nie było w powieści Kalego.. Urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego.. Skomentuj.. Nie było głównych bohaterów.4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku.2.. "Spotkanie z lwem" - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki.. Masz trzy słowa, musisz odgadnąć wydarzenie.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćSzczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. Rozwiąż test.. nie nazywał Jej.. BŁAGAM!. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Inne tryby testu.. Choroba- febra i spotkanie z dzikim kotem (wobo).Praca klasowa z ,,w pustyni i w puszczy'' pomozesz?. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Przykłady zachowania Stasia w mrożących krew w żyłach sytuacjach (porwanie, zabicie lwa i .2. .. Praca klasowa z lektury w pustyni i w puszczy.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPraca klasowa "W pustyni i w puszczy" "W pustyni i w puszczy" to książka męczarnia dla piątoklasisty.. Film z 1974 roku bez polskich napisów również, zwłaszcza gdy trzeba na miejscu dorabiać dialogi do bełkotu beduinów, Chamisa, Idrysa i Gebra.. W pustyni i w puszczy najbardziej spodobał mi sie bohater o imieniu Staś.Miał wiele zalet a mało wad.Zaimponował mi w wielu sytuacjach np. gdy zabił lwa strzelając z sztucera , gdy wybrał się sam po lekartwo dla chrej Nel.Był barzdo madrym i rozsądnym chłopakiem,pomimo 14-czternastu lat zachowywał sie jak dorosły mężczyzna.Był polakiem .Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Inteligencja wita.. Dzieciaki mają potworną uciechę, ale z filmu nie zapamiętały nic.Oprócz: Rzeczowniki w w pustyni iw puszczy.. Średnia wysoka, ale trudno ją pobićProblematyka.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Serwis zamknięty.. Najważniejsi z nich to Stanisław Tarkowski oraz Nel Rawlison..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt