Uzupełnij dialog zaimkami dzierżawczymi francuski
wg Marzenagrzesiak.. Zawsze stoją przed rzeczownikiem, np. : este chico - ten chłopiec.. Zaimki przymiotne dzierżawcze nazywane w języku francuskim les adjectifs possessifs służą do określania do kogo należy dana rzecz, ewentualnie osoba, np.: mój brat, nasze książki, twoja siostra, etc. Pamiętajcie, że zaimki te zgodne są z posiadanym obiektem, a nie osobą, która go ma, zasada jest taka sama jak w języku polskim .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Dzień dobry, czy formy zaimków dzierżawczych mogą mieć opcjonalnie dwie formy, to jest: moja - ma, twoja - twa, swoja - swa, moją - mą et cetera.. Używa się ich aby nie musieć powtarzać konstrukcji z zaimkiem przymiotnym.. Zaimki krótsze wprowadzamy w środku zdania, np.: Nie było GO w domu.. 🙂 .W pierwszej części zdania występuje wyrażenie your book - przymiotnik dzierżawczy łącznie z rzeczownikiem, natomiast w drugiej części widzimy samo mine - jest to więc zaimek dzierżawczy - użyty zamiast rzeczownika (w tym przypadku my book).. Niezbędne zwroty i wyrażenia.rarUWAGA!. Klasa 5 Klasa 6 Angielski.. Wskazówka Zaloguj się, .. Wstaw odpowiedni zaimek rzeczowny dzierżawczy: le mien, la mienne, les miennes / le nôtre, la nôtre, les nôtres etc. 0%..

Uzupełnj zdania odpowiednimi zaimkami dzierżawczymi!

Zaimki dzierżawcze wyrażają przynależność; Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się.. Poprzednio poznaliśmy zaimki przymiotne dzierżawcze, teraz nadszedł czas na zaimki rzeczowne dzierżawcze.. MNIE się to bardzo podoba.. Odmień przez przypadki zaimek: cokolwiek.. Na końcu zdań NIGDY nie zostawiamy zaimków, np.: Zostałam skrzywdzona przez NIĄ.. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie .Zaimki dzierżawcze niemiecki: najważniejsze informacje w pigułce.. Zaimki dzierżawcze 1 Ruletka.. - wersja dla początkujących : ) Aby stworzyć zaimek dzierżawczy do wybranej osoby, potrzebne są nam trzy informacje : 1. po pierwsze - rodzajnik rzeczownika, do którego zaimek ma się odnosić, a więc, jeżeli chcemy powiedzieć np. mój tata, to musimy znać rodzajnik rzeczownika tata, który w tym przypadku brzmi DER, bo DER VATER 2.po drugie - osobę, od której stworzymy .. Przykłady użycia przymiotników i zaimków dzierżawczych:1.. 20 lutego 2014 Zaimki Zaimki, zaimki dzierżawcze AKI Arkadiusz Gerlic.. Używa się ich, aby nie powtarzać zaimka przymiotnego dzierżawczego oraz odpowiadającego mu rzeczownika, tylko zastosować jedną część mowy - zaimek rzeczowny dzierżawczy.Zaimki rzeczowne dzierżawcze zastępują konstrukcje składające się z zaimka przymiotnego i rzeczownika..

Zaimki przymiotne dzierżawcze - język francuski.

Dziś zaimki dzierżawcze, czyli mój, twój, jego, jej, nasz, wasz, ich, etc. Zobaczcie, jak funkcjonują w j. francu.Uzupełnij odpowiedzi pasującymi do pytań zaimkami dzierżawczymi w odpowiednim przypadku (j. niemiecki ) 2019-01-10 19:06:37 10 zdań z zaimkami dzierżawczymi (j.angielski) 2009-09-30 15:26:20 Uzupełnij zdania odpowiednimi zaimkami z ramek.Zaimki dzierżawcze odmieniają się przez przypadki, jak przeczenie kein.. wg Karolinakrysciak.-Uzupełnić zdanie zaimkami dzierżawczymi.-Wyjaśnić co oznaczają słowa jeux para-olympiques i handisport.-Umie liczyć od 20-69, potrafi podać swój wiek i wiek członków swojej rodziny.-Potrafi opowiedzieć czym jest Tour de France i w jakich regionach Francji jest organizowane.-Umie napisać wywiad ze znanym sportowcem.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Zaimki dłuższe wprowadzamy na początku zdania, np.: JEGO nie było w domu.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Z tabeli możemy wywnioskować że jeśli jedna osoba posiada kilka rzeczy, to nie jest już ważne, jakiego one są rodzaju, ponieważ zaimki przymiotne dzierżawcze mają takie same formy dla obu rodzajów: mes, tes, ses, np.Jeśli kilka osób posiada jedną rzecz, zaimki przymiotne dzierżawcze mają następujące formy: notre (nasz / nasza), votre (wasz / wasza), leur (ich).Na dobre zaczęłam studia, ale nie martwcie się w wolnej chwili będę dodawać posty..

... Uzupełnij dialog czasownikami z nawiasów w conditionnel présent.

Uzupełnij zdania, dodając do podanych zaimków ich krótsze lub dłuższe formy.Zadanie: uzupełnij dialog odpowiednimi zaimkami osobowymi w funkcji podmiotu i przymiotnikami dzierżawczymi alice hi i m alice what s _____ name sam Rozwiązanie: 1 your 2 my 3 is your 4 they are 5 their 6 your 7 herZaimki dzierżawcze w języku angielskim - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. Dla przykładu: „Wczoraj ujrzałem mą siostrę" lub „Opierając się na mej wiedzy…", „Pozdrów swą żonę" - czy niniejsze zaimki dzierżawcze są błędne, czy stanowią może element regionalny, bowiem poza .1.Wpisz przyimki;2.Wpisz den/die/das;3.Wstaw rodzajnik określony lub zaimek dzierżawczy 2013-11-16 19:30:56 Czym się różni SEIN , A DEIN i kiedy używamy w jeżyku niemeickim jako zaimek dzierżawczy ?/ 2012-01-01 18:17:38Sprawdź tutaj tłumaczenei polski-francuski słowa zaimek dzierżawczy w słowniku online PONS!. Muszą zachować tę samą liczbę i rodzaj co rzeczownik do którego się odnoszą.New Hot Spot 3, ćwiczenia, zadanie 6, strona 7. przypadek, liczbę od rzeczownika.. 0085.Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.. -> ŹLE!zaimki dzierżawcze - Zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - zaimki dzierżawcze - Zaimki Dzierżawcze - zaimki dzierżawcze ..

Poza mianownikiem w rodzaju męskim i nijakim, zaimek euer traci wewnętrzną samogłoskę „e".Zaimki dzierżawcze - uzupełnij!

Look at their T-shirts!Zaimków dzierżawczych używamy kiedy mówimy o przynależności do kogoś lub do czegoś.. W przeciwieństwie do języka polskiego, gdzie mamy tylko dwa podstawowe zaimki, ten i tamten, w hiszpańskim występują aż trzy: este - ten (najbliżej nas), ese - tamten (trochę dalej od nas, ale blisko osoby, do .Zaimki dopełnień w języku francuskim.9.. Zwróćcie uwagę na odmianę zaimka euer- wasz.. Bardzo MI się to podoba.. Zagadnienie, które chciałam dzisiaj poruszyć to zaimki dzierżawcze.W dzisiejszym wpisie rozszerzymy sobie wiedzę o zaimkach dzierżawczych..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt