Solidarność i jej bohaterowie notatki z lekcji

solidarność i jej bohaterowie notatki z lekcji.pdf

Z tego powodu w dniu 13.. 1,2 do przeczytanego tekstu.. Cel w języku ucznia: Dowiesz się co to jest Solidarność i poznasz jej głównych bohaterów.. Uczeń: umie korzystać z utworu, posługuje się cytatami, umie uogólniać treści, umie wysnuwać wnioski na podstawie treści fragmentów, umie zredagować notatkę w postaci tabeli, umie ocenić postępowanie bohatera, uzasadniając swój sąd, dostrzega zależność między działaniem a poznawaniem siebie,This video is unavailable.. Kryteria sukcesu: Opowiadam powstaniu Solidarności.Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność" - ogólnopolski związek zawodowy powstały w 1980 dla obrony praw pracowniczych, do 1989 również jeden z głównych ośrodków opozycji przeciw rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i komunizmowi.Początkowo duże wpływy polityczne organizacji w III Rzeczypospolitej (np. Akcja Wyborcza Solidarność w latach 1997-2001 .4).Zapoznaj się z infografiką pt:" Solidarność i jej bohaterowie " - podr.. Proszę zapoznaj się z prezentacją: „Solidarność" i jej bohaterowi.Cele lekcji.. Stare Liceum .. Komuniści: - ograniczyli wolności i prawa obywateli np. możliwości wyjazdu z krajuNSZZ "Solidarność" notatka na prowadzoną lekcję.. poleca 83 % .. stocznia szczecińska oraz kopalnia węgla kopalnego w Jastrzębiu.. Poprowadzi ją nauczyciel Szymon W.. Narodziny „Solidarności" 4..

Zamieściłam tu krótkie notatki z lekcji.

Pod adresem komunistycznych władz powstaje 21 postulatów tym jeden najważniejszy na powstanie NFZ SOLIDARNOŚC dnia 31 sierpnia 1980 roku władze pod presją strajków zgadzają się na powstanie niezależnego związku zawodowego SOLIDARNOŚĆ.Jej radykalniejsi działacze (z K. Morawieckim na czele) utworzyli „Solidarność Walczącą" i przygotowywali się do organizacji strajku generalnego.. U genezy leżą jednak pogarszająca się sytuacja gospodarcza za czasów E.. Odpowiedz pisemnie na pyt.. Notatki z wosu dla liceum - zakres podstawowy.. Jest to powtórzenie i przypomnienie pojęcia czas i mapa w historii.. Czekam na nie tylko do 16.06.2020r.. Przeczytaj tekst z podręcznika str. 142- 147, zwróć uwagę na zamieszczone zdjęcia.. Zapoznaj się z treścią notatki i przepisz ją do zeszytu (jeśli masz możliwość, wydrukuj i wklej do .Temat lekcji:"Solidarność" i jej bohaterowie Data realizacji tematu: 10.06.2020 r. Powojenny ustrój Polski kształtowany był na wzór Związku Radzieckiego.. Z dzisiejszej lekcji u czeń będzie wiedział: .. Jako notatkę proszę przepisać z podręcznika ze str. 129 punkt 3 i 4 .Solidarność i jej bohaterowie.. Temat: „Solidarność" i jej bohaterowie * zapiszcie wraz z datą * zapiszcie zagadnienia 1.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Greccy bohaterowie 1..

Temat: ,, Solidarność" i jej bohaterowie.

Podpisanie porozumienia w Gdańsku 31 sierpnia 1980 r. między komisją rządową a Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym i powstanie Solidarności stały się początkiem przemian z 1989 r. - obalenia komunizmu .Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Proszę pamiętać, że obowiązuje Was zarówno treść podręcznika jak i treści przekazywane przez nauczyciela podczas lekcji.. Watch Queue QueueMaryja powiedziała w Quito -Ta próba, którą przejdzie Kościół, będzie straszna (ks dr R. Skrzypczak) - Duration: 13:22.. Lekcja live z historii o 13:30 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej.. Na co zwrócić uwagę: - w jakich okolicznościach powstała „Solidarność", - kim byli bohaterowie „Solidarność", - w jaki sposób „Solidarność" wpłynęła na zmiany w Polsce.. Jednym z impulsów było również wybranie Karola Wojtyły na papieża w 1978 roku.4.6.. Protesty społeczne 3.. Mają one Wam pomóc, ale nie zwalniają z obowiązku notowania czy czytania podręcznika.. Dla Polski był to czas trwania obrad tzw.Solidarność i jej bohaterowieDzień dobry.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników..

Stan ...Temat: Solidarność i jej bohaterowie.

Kultura starożytnej Grecji .. b. w wojnie peloponeskie zwycięstwo odniosły Sparta i jej sojusznicy, co zapewniło Sparcie hegemonię w Grecji.. II.Obejrzyj infografikę pt. „Solidarność i jej bohaterowie", podręcznik str. 144 - 145 .. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Statut związku uchwalono 5 dni później, a 10 XI zarejestrowano ten Związek.. Komuniści upatrywali w " Solidarności " zagrożenie dla swoich rządów.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.Początkiem "ery Solidarności" był rok 1980, w którym doszło do utworzenia zrębów związku..

Zatem proszę, abyście przesyłali zaległe notatki i ćwiczenia.

Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Witam Was na przedostatniej lekcjach historii!. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Gierka, represje po strajkach w 1976 roku.. Komuniści zmieniają Polskę 2.. 12.1981 r.Temat: „Solidarność" i jej bohaterowi.. Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. 17 IX powołano krajową komisję porozumiewawczą z przewodniczącym Lechem Wałęsą.. PRZEZ MARYJĘ DO JEZUSA bo KTÓŻ JAK BÓG 151,782 viewsDziś ostatnia lekcja z epodręcznikiem.. Po fali strajków (w roku 1988) działalność NSZZ „Solidarność" ponownie zalegalizowano w kwietniu roku 1989.. Dlatego warto notować.Strona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki"Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników..



Komentarze

Brak komentarzy.