Sprawozdanie z wycieczki do krakowa barbakan
Podróż minęła szybko i przyjemnie.. Program wycieczki mogą Państwo skonsultować z licencjonowanym przewodnikiem po Krakowie.4.. Ponoć z fuzji nabitej guzem od żupana śmiertelnie trafił carskiego generała Panina.. Wyślij +48 606 444 213. ul. Floriańska 29, 31-019 Kraków .W dniach 6- 9 czerwca 2017 r uczniowie klas VB, VIa, VIb udali się na autokarową wycieczkę do Ojcowa, Krakowa i Zatoru.. Barbakan to jedno z wielu miejsc w Krakowie, które zdecydowanie warto zobaczyć, nie tylko obok niego przechodząc, ale poświęcając mu trochę więcej uwagiNapisz sprawozdanie z wycieczki do teatru.. Wiadomość * Email.. Zwiedzanie kopali soli w Wieliczce Kopalnia soli „Wieliczka" (od XIII wieku do 1772 wchodzi w skład Żupy krakowskiej) - jedna z najstarszych na świecie kopalni soli kamiennej mieszcząca się w Wieliczce pod Krakowem.Barbakan, ongiś zwany też - ze względu na okrągły kształt - rondlem - to jedna z bardziej znanych zabytkowych budowli Krakowa.. Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien .. Barbakan to gotycka budowla z 7 wieżyczkami.. Wycieczka została zaplanowana i przygotowana perfekcyjnie, (przez panią Agnieszkę Szulc) dzięki temu, plan został pomyślnie zrealizowany.wycieczka, przebiegła bez zarzutów.Sprawozdanie wycieczki do Krakowa W dniach 12-13 czerwca 2009r 45-osobowa grupa uczniów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych realizująca projekt Z nami poznasz swój kraj i zdobędziesz przyjaciół wzięła udział w wycieczce do Krakowa.1,,Sprawozdanie z wycieczki Dzień I Dnia r. o godzinie 7.30 spod Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach wraz z opiekunami, Panią Wicedyrektor Anną Pluta, Panią Teresą Szybą i Panią Anną Szostak uczniowie klas: 4b, 5a, 5b, 5c i 6a wyruszyli na czterodniową wycieczkę do Krakowa, między nimi byłam ja Julka z klasy 5 a.Po siedmiu godzinach jazdy autokarem dotarliśmy do pierwszego punktu .W czwartek 8 października 2015 roku, uczniowie klasy IIa, IIb i III z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych wyjechali na wycieczkę do Krakowa..

Plan wycieczki był bardzo bogaty.

Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji.. Następnie pojechaliśmy do Krakowa, gdzie weszliśmy na Kopiec Kościuszki skąd podziwialiśmy panoramę miasta.. Muszą posiadać ważną legitymację studencką, w celu uzyskania zniżek na przejazdach i przy zakupie biletów wejściowych do muzeów, galerii itp.. Cele operacyjne: - dziecko potrafi wskazać położenie Krakowa na mapie Polski, - dziecko potrafi wypowiedzieć się na temat treści legendy, - dziecko .Sprawozdanie z wycieczki.. To gotyckie dzieło obronne (dzieło obronne to termin fachowy z zakresu terminologii fortecznej) powstało w ostatnich latach XV wieku jako dodatkowe umocnienie głównej, północnej bramy miasta - Bramy Floriańskiej.Barbakan został wzniesiony w latach 1498 - 1499, dla ochrony północnego odcinka fortyfikacji Krakowa, pozbawionego naturalnej zapory wodnej.. Mieliśmy też okazję obejrzenia Wystawy Figur Woskowych prezentujących kilka ważnych postaci z okresu XIX i XX wieku, w tym m.in. Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Józefa .. Wycieczka odbędzie się w dniach 12-13 luty 2005r.Sprawozdanie z wycieczki do Krakowa..

Atrakcje wycieczki: 1.

Ostatnie miasto na naszej liście powstało po pierwszym rozbiorze z inicjatywy władz austriackich jako konkurencja dla znajdującego się jeszcze wówczas w polskich granicach Krakowa i zachowało odrębność przez nieco ponad 100 lat.. Następnie przeszliśmy przez Rynek Główny, Sukiennice, podziwialiśmy .Wycieczka jednodniowa do Krakowa.. Brama Floriańska Jest pewna historia, która przez lata urosła do rozmiarów legendy, o bohaterskiej obronie barbakanu, a co za tym idzie, Krakowa.Do legendy przeszła historia Marcina Oracewicza pasamonika (pasamonicy zajmowali się wyrobem pasów, frędzli, galonów), który jednym strzałem odparł atak wojsk rosyjskich w 1768 roku.. I jednych i drugich zapraszamy do lektury.. W sprawach wycieczek prosimy o kontakt telefoniczny, mejlowy lub przez formularz widoczny obok.. 2010-01-09 22:46:47 Napisz sprawozdanie z wycieczki do Kina 2016-11-16 15:11:59 Napisz sprawozdanie z dowolnego wydarzenia ( wycieczki szkolnej, akademii,itp) 2010-11-07 08:31:29SCENARIUSZ ZAJĘĆ Grupa wiekowa: 5-, 6-latki.. W dniu 27.10.2016 klasy II i III SP w Grajowie uczestniczyły w wycieczce do Krakowa z przewodnikiem..

Tutaj znalazłam sprawozdanie kogoś z wycieczki do Krakowa.

Na jego obszarze znaleźć można wiele ciekawych zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć.. Trasa wycieczki obejmowała: - ulicę Floriańską wraz ze słynnym Barbakanem - Kościół św.Wycieczka do Krakowa nie może się obejść bez tego miejsca.. Liczymy, że zebrane przez nas informacje pomogą w napisaniu planu wycieczki i ułatwią wybór obiektu noclegowego w Krakowie.. 16 października 2012 r. grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką pań: Natalii Sambor, Barbary Stachowicz, Izabeli Brzyk i Estery Pawlik wyruszyła na wycieczkę do grodu Kraka.. Pojechało z nami kilku uczniów z klasy IIIb, IIb i Ia oraz czterech opiekunów.Barbakan pod względem obronności przemyślany był wręcz do perfekcji i w tamtych czasach stanowił warownię nie do zdobycia.. Barbakan powstał na planie koła o średnicy wewnętrznej prawie 25 metrów.. Bramę Floriańską i Barbakan, zaś dzień uwieńczyliśmy wizytą w Collegium Maius -Barbakan - Muzeum Krakowa, Kraków: zobacz recenzje, artykuły i zdjęcia dotyczące Barbakan - Muzeum Krakowa w serwisie Tripadvisor w Krakowie, Polska..

... Konieczny punkt wycieczki .

Imię i Nazwisko * Email * Numer telefonu * Temat.. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Barbakanu poprzez Planty.. Część Wawelu można zobaczyć za darmo, dlatego nie wahaj się i podążaj na Wawel niekoniecznie z tłumem turystów, bo od strony Bramy Sandomierskiej zmierza tu znacznie mniej turystów, niż od strony ulicy Podzamcze.WYCIECZKI SZKOLNE Zapraszamy organizatorów wycieczek szkolnych do skorzystania z zasobów informacyjnych portalu.. Szybki czas budowy obiektu był związany z ryzykiem najazdu wołosko - tureckiego po klęsce króla Jana Olbrachta w lasach bukowińskich.PLAN 2-DNIOWEJ WYCIECZKI DO KRAKOWA Uczestnikami wycieczki będą studenci studiów dziennych beskidzkiej Wyższej Szkoły Turystyki w Żywcu.. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się pomnikom i jesiennej przyrodzie.. Wycieczka rozpoczęła się 5 czerwca o godzinie 8.00.. Po sprawdzeniu listy obecności i kontroli autobusu przez policję wyruszyliśmy w .1 SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO KRAKOWA KWIECIEŃ 2015 W dniach od 20 do 27 kwietnia na wycieczkę szkolną do Krakowa i okolic udało się 22 uczniów SPK Limerick i cztery nauczycielki pełniące funkcje opiekunów.. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Ojcowski Park Narodowy.. Cel ogólny: - budzenie zainteresowania ciekawymi zakątkami Polski i legendami z nimi związanymi.. Podgórze.. Około godziny dziewiątej byliśmy już w Krakowie.W roku 1910, w związku z obchodami 500-lecia zwycięstwa pod Grunwaldem, powstał projekt umieszczenia w Barbakanie Panoramy Grunwaldzkiej, której autorami mieli być Jan Styka i Tadeusz Styka.. Towarzyszyli im opiekunowie- panie: Lucyna Lisowska, Elżbieta Kajca oraz Joanna Karpińska.. Artyści przyjechali z Paryża do Krakowa specjalnie w tej sprawie jeszcze w 1909 roku, aby przedstawić szkice panoramy Komitetowi Grunwaldzkiemu.Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, godziny otwarcia, bilety, przewodnicy.. Fabryka Schindlera, Podziemia Rynku, Barbakan, Ratusz.. W dniach 5 - 7 VI 2014 r. uczniowie z klas IV - VI miło spędzili czas na wycieczce.. Możesz zobaczyć jak to trzeba poprawnie napisać: W dniach 25.03-30.03.2009 nasza klasa była na wycieczce w Krakowie.. Temat zajęcia: „ Zwiedzamy Kraków " - przybliżenie wiadomości na temat grodu Kraka.. Wzniesiony w XV w. w stylu gotyckim, połączony był tak zwaną szyją z bramą Floriańską i otoczony głęboką fosą, z systemem mostów i śluz.Z kolei mieszkańcom Krakowa tak spowszedniała, że nie zwracaja na nią uwagi.. Najciekawsze miejsca w Krakowie.Barbakan, zwany Rondlem, należy do najcenniejszych zabytków Krakowa, jest też jednym z nielicznych zachowanych w Europie dzieł architektury obronnej tego typu..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt