Żona modna kartą pracy odpowiedzi
Wszystkie są jakby zamkniętą całością.. Zadania do lektury.. Rozmowa toczy się między świeżo ożenionym małżonkiem a przypadkowo spotkanym kompanem.Ignacy Krasicki „Żona modna", plik: ignacy-krasicki-zona-modna.doc (application/msword) Ponad słowamiŻona modna to satyra.. Korzyść, Mąż, Ślub I a byłbym nią wzgardził; ale punkt honoru, A czego mi na bardzie żal, ponęta zbioru⁸, Owie wioski, co z mymi graniczą, dziedziczne, Te mnie zwiodły, wprawiły w te okowy śliczne.. „ Ignacy Krasicki w wierszu pt. „Żona modna" przedstawia w krzywym zwierciadle obraz żony, która za wszelką cenę pragnie zawładnąć mężem, a przy tym nie odbiegać od innych, arystokratycznych kobiet.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Akcja powieści jest pozbawiona intrygi, składa się niejako z kolejnych obrazów - epizodów, uporządkowanych chronologicznie.. 3) Jakie były skutki małżeństwa dla bohatera?. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jest zarozumiała, marudna, lekkomyślna, wygodna, uparta, materialistka, pogardliwa, krytyczna, złośliwa, bezmyślnie naśladująca francuską modę, obyczaje i język.Żona modna to jedna z najkunsztowniejszych satyr Ignacego Krasickiego..

• Dbaj o czytelność pisma i precyzję odpowiedzi.

5. znalezienie odpowiedzi na pytanie: Czy małżeństwo pana Piotra był szczęśliwe?1) Co przekonało pana Piotra do małżeństwa a) miłość wybranki serca b) majątek przyszłej małżonki c) nadzwyczajna uroda kobiety d) wyjątkowa inteligencja narzeczonej 2) Dom, jaki zastała żona modna po przyjeździe do pana Piotra, świadczy o tym, że bohater a) jest biedny i brakuje mu środków do życia b) nieumiejętnie zarządza swoim majątkiem c) jest konserwatywny i .. Jest ósmą opozycją w zbiorzeSatyr wydanym w roku 1779.. Przymiotnik będący określeniem rzeczownika to: metafora epitet parafraza: 7.. • Nie używaj korektora.. Szlachcic ten opowiada o swojej żonie, która została wychowana w mieście i przeprowadziła się do niego na wieś.. Kazała zwolnić z pracy kucharza i przyjąć niejakiego Matyjasza.Żona modna O imieniu bohaterki satyry nie ma mowy w tekście (wspomina on jedynie o prawdopodobnym imieniu: "Filis" lub "Filida").. Cykl Bliżej słowa Klasa 7 Lekcja: Aleksander Fredro „Zemsta".. Udostępnij.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-09-22 16:44:45.. Aleksander Fredro Przejdź na net.pl Scenariusz lekcji związanej z lekturą.. Jaka jest kompozycja Syzyfowych prac?. Zagadnienia: odpowiedzialna konsumpcja i produkcja, zrównoważony rozwój, sprawiedliwy handel, godna praca, globalny rynek i handel międzynarodowy zas trwania: î x ð ñ minut Pytanie kluczowe: zy problem .Modna Filis gardziła sercem domatora..

Czas pracy ...Syzyfowe prace - pytania i odpowiedzi.

Uwagi: Temat możebyć wprowadzony jako kolejna lekcja, gdy uczniowie poznali już tekst„ Co ośmiesza i krytykuje Ignacy Krasicki w satyrze pt. „Żona modna" ?. Tabelka uzupełniana jest na bieżąco.. określenia kobiety współczesnej vs.. Utworem piętnującym wady ludzkie jest .propozycją uzupełnienia odczytania satyry "Żona modna" Ignacego Krasickiego po wcześniejszym omówieniu tekstu z klasą.. Uzupenij tabel na podstawie wstpnej analizy utworu.. Pierwszą odpowiedź zakończył czule określeniem: "Moje serce".. Zapisz wady i zalety tytuowej ony wymienione przez narratora w pierwszym fragmencie (w. odpowiecie na pytania do satyry żona modna?. • Oceniane będą tylko odpowiedzi, które zostały umieszczone w miejscu do tego przeznaczonym.. Sprawdź, czy do arkusza jest dołączona karta odpowiedzi.Krasicki Ignacy, Żona modna, satyra, wizualizacja, pomysł na lekcję, komiks, dialogi, praca w grupie, współczesność, projekt na lekcjiMam problem z żoną Ciągle jej się coć nie podoba, alergicznie reaguje na moją rodzinę, każdy powód jest doby aby stroić fochy podczas wizyty u moich rodziców np to że mama zapomniała .2. określenia kobiety współczesnej vs.. 2) Jak żona traktowałą męża?. rodzaj narracji narrator sytuacja narracyjna.. Pobierz.. Spytała o stangreta, życząc sobie zatrudnienia nowego od parady..

Pytania do satyry żona modna: 1) Co naprawdę było powodem ślubu?

Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.Scenariusz lekcji 39 z kartą pracy.. • Odpowiedzi do zadań wpisuj w wyznaczone miejsca w teście.. Aleksander .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: uzasadnij że utwór żona modna jest satyrą .. Praca i Kariera (86858) Wszystkie (86858) Kariera (14132) Praca (43586) Prace sezonowe i Wakacyjne (82) Praktyki i Staże (27) Rolnictwo (1558) Rozwój Zawodowy .• Odpowiedzi wpisuj czarnym długopisem.. Opisując sytuację, kiedy Żona wsiada .Streszczenie Satyra Ignacego Krasickiego "Żona Modna"opowiada o pewnym szlachcicu i jego perypetiach z żoną.. Quiz w Poczekalni.. żony modnej z lektury 3. wyszukiwanie w tekście informacji na temat, np. ogrodu, pokojów, intercyzy 4. napisanie listu do koleżanki jako "Żona modna", w którym opowiesz o swoim małżeństwie z Piotrem.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Praca z „Żoną modną" z wykorzystaniem elementów gamifikacji.. Charaktery , Klasa 7 , NOWE Słowa na start!. Materiały: tekst satyry, materiały papiernicze ( karton, flamastry ).. 1 Obserwuj autora Zobacz profil Masz świetny pomysł na .Autorem Żony modnej" jest: Krasicki Krasiński Kraszewski: 6.. Przyszło do intercyzy⁹.. WPROWADZENIE DO LEKCJI E-podręcznik: Bliżej słowa kl. 7, temat: Aleksander Fredro Zemsta (zadania do lektury) oraz temat związany: INFOGRAFIKA..

... Za szybkość odpowiedzi można zdobyć od 1 do 5 punktów.

„Syzyfowe prace" są zbudowane na zasadzie .WYPEŁNIA UCZEŃ miejsce na naklejkę KOD UCZNIA PESEL Egzamin ósmoklasisty Język polski DATA: 18 grudnia 2018 r. GODZINA ROZPOCZĘCIA: 9:00 CZAS PRACY: 120 minut Instrukcja dla ucznia 1.. Żona ciągle krytykuje styl wiejski, nie podoba jej się dom męża, jest bardzo wymagająca, chce do wszystkiego osobne pokoje i lepszej służby.Plik krasicki zona modna.doc na koncie użytkownika Estel86 • folder Dokumenty dla uczniów • Data dodania: 20 wrz 2015Podczas drogi żona zaczęła wypytywać o wszystko.. Życzymy powodzenia!. Pobierz.. Z fragmentu drugiego (w. wynotuj, jakie argumenty przemawiay przeciwkoScenariusz lekcji 38 z kartą pracy.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.IGNACY KRASICKI - „ ŻONA MODNA" - konspekt lekcji ( j. polski - gimnazjum ) Temat: „Jesteś ze wsi, a żonę masz z miasta, o kłopoty prosisz się i basta".. , Język polski , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plŻona Modna.. Podobnie jak Pijaństwo utwór ten ma charakter dialogowy.. Satyra - utwór ośmieszający lub piętnujący osoby, środowiska, poglądy, postawy wobec świata, sposoby zachowania.. Powieść jest zbudowana z 16 rozdziałów.. Agnieszka_Bogucka.. Wyślij zgłoszenie.. Skomentuj.. żony modnej z lektury 3. wyszukiwanie w tekście informacji na temat, np. ogrodu, pokojów, intercyzy 4. napisanie listu do koleżanki jako "Żona modna", w którym opowiesz o swoim małżeństwie z Piotrem.. Zalety.. Autor posługuje się wieloma elementami groteski i komizmu.. Zapamiętaj!. Satyryk zakłada, że pewne zjawiska są szkodliwe, dlatego należy pokazać je, często w sposób przesadny i przejaskrawiony, w celach pouczających, wychowawczych.. Sprawdź, czy na kolejno ponumerowanych 18 stronach jest wydrukowanych 20 zadań.. Agnieszka_Bogucka 2 lata temu.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćKarta pracy Ignacy Krasicki ona modna.. 5. znalezienie odpowiedzi na pytanie: Czy małżeństwo pana Piotra był szczęśliwe?Witamy na zalicz.net!. Belweder, to: budynek powóz konny fant: 8.. • Pracuj samodzielnie.. Tytułową bohaterką satyry Krasickiego jest: żona pochodząca z Francji żona modna żona wychowana na wsi: 9.. Ofuknęła go i poprosiła, aby więcej takich "prostackich zwrotów" nie używał..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt